خانه / اخبار اجتماعی / 74 درصد دامهای عید قربان در خراسان رضوی در کشتارگاهها ذبح شدند

74 درصد دامهای عید قربان در خراسان رضوی در کشتارگاهها ذبح شدنددکتر محمد رشتی باف روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق بررسی انجام شده در روز عید قربان افزون بر 11 هزار و 600 راس دام در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی ذبح شد. هفت هزار و 400 راس از این تعداد در کشتارگاههای تحت نظارت دامپزشکی خراسان رضوی کشتار شده اند.
وی ادامه داد: 185 گروه ثابت و سیار دامپزشکی در روز عید قربان بطور رایگان بر عرضه و ذبح دامها در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی با هدف تامین سلامت مردم و پیشگیری از انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام نظارت داشتند.
او استقبال شهروندان از ذبح دام قربانی در کشتارگاههای دام را چشمگیر توصیف و بیان کرد: این امر با همکاری فرمانداران، شهرداران، دستگاه قضایی، مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و مسئولان کشتارگاهها محقق شد.
معاون اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر ایجاد آلودگیهای زیست محیطی خطر انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام را از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به دنبال دارد.
طرح ترویجی بهداشتی هدایت کشتار دامهای قربانی به کشتارگاههای مجاز از سال 1385 در خراسان رضوی آغاز شده و طی مدت 10سال پیشرفت قابل توجهی در این استان داشته است.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
3027/1858انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید