خانه / اجتماعی / 4280 زائر اربعین حسینی خراسان شمالی به مرز چذابه و مهران منتقل شدند

4280 زائر اربعین حسینی خراسان شمالی به مرز چذابه و مهران منتقل شدندعلی اصغر بدیعی مقدم سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مرز چذابه و مهران، به عنوان مرز خروجی زائران اربعین حسینی (ع) این استان تعیین شده است افزود: این زائران توسط 102 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی شامل 96 دستگاه اتوبوس و 6 دستگاه مینی بوس به مرز جابه جا شده اند.
وی خاطرنشان کرد: بازگشت زائران اربعین از روز جمعه آغاز شده است و تا 25 آبان ماه ادامه دارد.
وی گفت: در اعزام زائران اربعین حسینی(ع) به مرز نیاز به تامین ناوگان از خارج استان ایجاد نشد اما در سفر بازگشت احتمال کمبود ناوگان وجود دارد که در صورت نیاز، تمهیدات لازم برای تامین ناوگان از سایر استان ها اندیشه شده است.
وی درباره نرخ جابه جایی زائران اربعین حسینی(ع) گفت: به علت یک سر خالی بودن ناوگان در هنگام بازگشت، شرکت های مسافری مجاز هستند تا 2 برابر نرخ جابه جایی را از زائران دریافت کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: در این استان 30 درصد از نرخ سفر بازگشت، به زائران تخفیف داده شده است.
در سال گذشته 4هزار و 400 زائر اربعین برای شرکت در همایش پیاده روی با 120 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی از استان به مرز منتقل و خدمات رسانی شدند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7185 / 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید