خانه / اجتماعی / 400 اصله درخت به روش‌ نوین در قم جا به جا شد

400 اصله درخت به روش‌ نوین در قم جا به جا شدبه گزارش عصر دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان در گفت و گویی در گفت و گویی با بیان اینکه جابجایی درخت در قم به سه شیوه انجام می شود، اظهار داشت: در پروژه باغ پرندگان حدفاصل میدان مفید تا شهرک قدس حدود 300 درخت در منطقه چهار با روش های نوین جابه جا شده که با رسیدگی و آبیاری مناسب سرسبزی اولیه خود را بدست آورد.
پیام جوادیان افزود: به منظور احداث بیمارستان تخصصی قلب، از سوی دفتر آیت الله سیستانی درخواست جابه جایی درختان با ارتفاع 2 تا 2.5 متر داده شد که 70 اصله درخت نیز در محدوده این پروژه جابه جا شد.
وی با بیان اینکه جابجایی درختان کهنسال با دور تنه 35 سانتی متر به بالا با روش روت باکس انجام می شود افزود: در پروژه ادامه مسیر بلوار کارگر نیز 30 اصله درخت به وسیله باکس های بزرگ برای درختانی که دور تنه آن ها نزدیک یک متر بود جابجا شد.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اظهار کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر عوارض قطع یک درخت با دور تنه 35 سانت حدود پنج میلیون تومان است که با حدود 70 هزار تومان درختان جابه جا شد.

** مشکلات ترافیک پردیسان قم تا پایان امسال برطرف می شود
معاون شهردار قم نیز در گفت و گویی با تاکید بر اینکه مشکلات ترافیکی پردیسان تا پایان امسال مرتفع می شود گفت: با رفع موانع موجود در مرحله دوم و سوم بلوار زائر و نیز تکمیل مرحله سوم بلوار آیت الله بروجردی بخش زیادی از مشکل ترافیکی پردیسان قم برطرف می شود.
علیرضا قاری قرآن با اشاره به روند احداث پروژه ادامه بلوار زائر، افزود: به محض رفع مشکل روشنایی مرحله دوم بلوار زائر تا حد فاصل بیمارستان امام رضا(ع) توسط اداره برق این بلوار به روی شهروندان بازگشایی خواهد شد.
وی ادامه داد: مرحله سوم این بلوار از حدفاصل بیمارستان امام رضا(ع) تا پردیسان نیز با مشکلاتی مواجه است که همکاری شرکت آب منطقه ای برای رفع این مشکل ها ضروری است.
معاون شهردار قم با اشاره به آخرین وضعیت بلوار آیت الله بروجردی نیز گفت: مراحل اول و دوم این بلوار تا شهرک قدس تکمیل و افتتاح شده و مرحله سوم یعنی از شهرک قدس تا پردیسان نیز در حال زیرسازی و بتن ریزی است که تا پایان امسال افتتاح خواهد شد.
معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم خاطرنشان کرد: با بازگشایی این بلوار، بخش مهمی از مشکلات ترافیکی پردیسان برطرف خواهد شد و شهروندان از این وضعیت ترافیک رها می شوند
منطقه پردیسان قم با حدود 150 هزار تن جمعیت در 10 کیلومتری قم در حال حاضر تنها یک راه خروجی و ورودی دارد. با بازگشایی مدارس و آغاز دروس حوزه های علمیه، ترافیک سنگینی روزانه در جاده پردیسان به قم حاکم شده است.
بلوار مرجعیت نیز از جمله طرح های بزرگ قم است که در کاهش ترافیک بلوار الغدیر تاثیر زیادی دارد.این طرح که در سه مرحله پیش بینی شده مرحله نخست آن حدفاصل سه راهی انسجام تا میدان شهید کریمی در ابتدای سال 95 با اعتبار25 میلیارد ریال گشایش یافت.
مرحله دوم این بلوار نیز در حدفاصل میدان مرجعیت تا شهرک قدس با اعتباری بالغ ‌بر 148 میلیارد ریال در سال جاری به بهره برداری رسید.
زیرسازی مرحله سوم که از شهرک قدس تا پردیسان است نیز در حال انجام می باشد، این طرح با طول 9.5 کیلومتر و عرض 70 متر در حال انجام است.
بلوار زائر نیز طرح دیگری است که از پارکسوار شمالی قم آغاز می شود و پس از عبور از مقابل حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س)، پل‌های نیروگاه، جمهوری و انقلاب تا امتداد بلوار غدیر ادامه دارد.
مرحله اول این بلوار افتتاح شده و مرحله دوم که از مقابل میدان ارتش تا بلوار غدیر و در حریم رودخانه قمرود می باشد هنوز بازگشایی نشده و مرحله سوم نیز با رفع مشکلات و برخی معارض ها گشایش خواهد یافت.
7404/ 6133/ تنظیم کننده: محمد زمانی راد ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید