خانه / اخبار اجتماعی / 38میلیارد ریال یارانه کشمش تاکداران خراسان شمالی پرداخت شد

38میلیارد ریال یارانه کشمش تاکداران خراسان شمالی پرداخت شدعبدالله یوسفی شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این میزان مبلغ یارانه پرداخت کشمش برای 17 هزار و 500 تن کشمش و 12 هزار خانوار کشاورز بوده است.
وی گفت: برابر دستورالعمل ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در اسفند ماه سال گذشته بابت ثبت اطلاعات تاکداران تولید کننده کشمش در سامانه مربوطه مقرر شد به ازای هر کیلوگرم کشمش مبلغ پنج هزارریال یارانه تامین و پرداخت شود.
یوسفی با بیان اینکه در مرحله اول، 30 میلیارد ریال یارانه کشمش به تاکداران خراسان شمالی پرداخت شد افزود: پرداخت مرحله اول یارانه کشکش برای تاکداران این استان از اردیبهشت ماه امسال آغاز شد که تاکنون جمعا 80 درصد مطالبات آنان رسیده و 20 درصد باقی مانده طی یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: سالانه 22 هزار تن کشمش در این استان تولید می شود که امسال به دلیل سرمازدگی و آسیب هایی که در سال گذشته داشته ایم پیش بینی می شود 15 هزار تن کشمش در این استان تولید شود.
سطح زیر کشت باغ های انگور استان 18 هزار و 500 هکتار است که 65 درصد تولیدات بخش باغی این استان مربوط به انگور است و از 240 تن انواع محصول باغی 185هزار تن شامل محصول انگور است.
استان خراسان شمالی از نظر تولید انگور در سطح کشور رتبه هفتم را دارد که بیش از 20 هزار خانوار روستایی در این استان در تاکستان ها مشغول به فعالیت هستند.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید