خانه / اجتماعی / 256 زندانی جرایم غیرعمد در استان اردبیل از زندان آزاد شدند

256 زندانی جرایم غیرعمد در استان اردبیل از زندان آزاد شدندبه گزارش ایرنا ، یوسف خدادادی روز سه شنبه در جلسه نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل افزود: هفت نفر از این زندانیان آزاد شده زن و 258 نفر مرد بودند.
وی با اشاره به تفکیک نوع محکومیت این افراد بیان کرد: 205 نفر از این افراد به دلایل مالی ، هشت نفر دیه تصادفات رانندگی و 52 نفر به خاطر مهریه در زندان های استان تحمل حبس می کردند که با همت خیران استانی و مساعدت ستاد دیه کشور و استان از زندان آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشتند.
وی همچنین نیات خیر شاکیان زندانیان جرایم غیر عمد را با ارزش و ستودنی ذکر کرد و گفت: شاکیان پرونده های زندانیان جرایم غیرعمد امسال با گذشت قسمتی از حق خود به مبلغ 48 میلیارد و 395 میلیون ریال تاثیر بسزایی در آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد داشتند.
خدادادی نقش فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در جهت تشویق و گرایش خیران استان به مشارکت در کمک به زندانیان جرایم غیر عمد را مهم و تاثیرگذار بیان کرد و افزود: ستاد دیه استان در صورت افزایش توانمندی مالی و ارتقای شاخص های جذب مشارکت های مردمی قادر خواهد بود با سرعت عمل بیشتری زمینه آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد را فراهم کند.
او اضافه کرد: افزایش جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد زیبنده جامعه اسلامی نمی باشد و باید برنامه ریزی ها طوری انجام شود که افراد مستحق در اولویت قرار بگیرند تا زمینه آزاد سازی آنها تسریع یابد.
انتظار می رود ستاد دیه استان با پشتیبانی مستمر خیران و مسوولان استانی و کمک زمینه آزادی 100 نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد را تاپایان سال 96 فراهم کند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016/6018انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید