خانه / اجتماعی / 18 شکارچی متخلف در زیستگاه های اصفهان دستگیر شدند

18 شکارچی متخلف در زیستگاه های اصفهان دستگیر شدند‘ مرتضی جمشیدیان ‘ روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: این متخلفان طی هفت روز گذشته توسط محیط بانان حفاظت محیط زیست در زیستگاه های استان اصفهان دستگیر شدند.
وی افزود: این متخلفان در زیستگاه های حیات وحش قمصر و برزک کاشان (
چهار متخلف )، حیات وحش موته ( چهار متخلف ) و شهرستان های سمیرم ( چهار متخلف) ، دهاقان ( 2 متخلف)، فریدونشهر (2 متخلف) ، خوانسار ( یک متخلف ) و گلپایگان ( یک متخلف) دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
جمشیدیان اظهارکرد: از دستگیر شدگان لاشه سه آهو، پرندگان شکاری، ادوات شکار شامل سلاح شکاری، دوربین، فشنگ و تجهیزات شکار کشف و ضبط شد.
طبق ماده 10 و 15 قانون ‘ شکار و صید ‘، شکار و اقدام شروع به شکار در زیستگاه های حیات وحش جُرم و قابل تعقیب و مجازات است.
همچنین براساس همین مواد قانونی تحصیل نکردن پروانه و اقدام به شروع شکار در زیستگاه های حیات وحش جُرم محسوب می شود و قابل تعقیب و مجازات است.
بر اساس قانون، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری یا مهمات آن را خریداری، نگهداری یا حمل کند به حبس از 91 روز تا 6 ماه یا پرداخت جزای نقدی تا سقف 20 میلیون ریال محکوم و اقلام کشف شده نیز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می‌ شود.
ت/8114/ 2093 ** خبرنگار: اکبری ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید