خانه / اجتماعی / 152 دانش آموز رودانی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند

152 دانش آموز رودانی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدندعبدالله عبدی بحرینی روز سه شنبه در آیین بدرقه دانش آموزان در گفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموزان به همراه 24 مربی، روحانی، امدادگر و راوی در این اردوی پنج روزه از مناطق عملیاتی جنوب کشور دیدن می کنند.
وی ادامه داد: ترویج و تعمیق فرهنگ ایثار، رشادت، شهادت و آمادگی دفاعی دانش آموزان برای مقابله با جنگ نرم و ناجوانمردانه دشمن را از جمله اهداف اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دوران طلایی حماسه و دفاع، عنوان کرد.
وی معرفی الگوهای واقعی ایثار، رشادت، دفاع و مردانگی به نسل جوان و دانش آموز را از دیگر اهداف این سفر فرهنگی و معنوی برشمرد.
بحرینی با اشاره به استقبال دانش آموزان از اردوهای راهیان نور، بیان کرد: شور و اشتیاق دانش آموزان در بازدید از مناطق عملیاتی و سرزمین حماسه و ایثار و رهاورد معنوی، سازنده و تربیتی این سفر، کشور را در برابر هجمه های فرهنگی بیگانگان، بیمه و دشمنان را ناامید خواهد کرد.
مردم ولایتمدار، انقلابی و شهیدپرور شهرستان رودان در دوران حماسه و دفاع با اعزام فرزندان دلیر و رشید خود به جبهه های حق علیه باطل، بیش از 200 شهید را به اسلام و انقلاب تقدیم کردند که 36 نفر از این شهدای والامقام از شهدای دانش آموز و دو نفر از آنها از جامعه فرهنگیان می باشند.
هفته گذشته هم 88 نفر از دانش آموزان شهرستان میناب به مناطق هشت سال دفاع مقدس درجنوب اعزام شده بودند.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس، مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 /6048
خبرنگار: طیبه رحیمی ** انتشار : خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید