خانه / اجتماعی / 140 هزار دانش آموز قمی در مسابقه های احکام شرکت کرده اند

140 هزار دانش آموز قمی در مسابقه های احکام شرکت کرده اندبه گزارش ایرنا، حمیدرضا شیخ الاسلام در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه شهر مقدس قم اظهار کرد: 241 هزار دانش آموز در یک هزار و 400 مدرسه در سطح استان قم تحصیل می‌ کنند و تعداد فرهنگیان استان نیز 23 هزار و 500 تَن است.
وی گفت: امروز نقشه راه در برنامه‌ های آموزشی، پرورشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین این وزارتخانه است و این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز آن را تایید کردند.
وی خاطرنشان کرد: در این سند عناصر اصلی و تاثیرگذار؛ تلاش، ایمان، دانش، عمل و اخلاق است و تمام فرهنگیان برای رسیدن به این آرمان ‌ها تلاش و کوشش می ‌کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم تصریح کرد: فرهنگیان استان به دنبال تربیت انسان ‌هایی متعهد، دلسوز و حقیقت جو، عدالت خواه، ظلم ستیز، جهادگر، شجاع و ایثارگر در مدرسه های استان هستند.
وی با تقدیر از همکاری اولیای دانش آموزان با مربیان مدارس تاکید کرد: این همکاری موجب رسیدن به موفقیت ‌های بسیاری در مجموعه آموزش و پرورش استان قم شده است.
وی با بیان این که مثلث مدرسه، خانواده و جامعه باید در کنار هم قرار بگیرند، اظهار کرد: امروز باید در مدرسه ها به دنبال یک نگاه زیرساختی باشیم و تربیت را در درون دانش آموزان نهادینه کنیم.
شیخ الاسلام اظهار کرد: طرح مصباح الهدی با نگاه امام شناسی در مدرسه های استان قم اجرا می ‌شود و دانش آموزان در قالب این طرح درباره زندگی امامان معصوم(ع) پژوهش می ‌کنند.
وی با اشاره به اجرای طرح امین در قم گفت: در 150 مدرسه استان قم این طرح اجرا می ‌شود، در طرح مذکور یک روحانی در سطح مدرسه حضور پیدا می ‌کند و تمام موارد در زمینه اخلاقی و تربیتی توسط این روحانی بیان می ‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر رتبه پنجم کنکور سراسری دانشگاه ها توسط دانش آموزان استان قم کسب شد و نیز دانش آموزان استان 4 نشان المپیادهای علمی را در مسابقه های کشوری به دست آوردند.
شیخ الاسلام گفت: 140 مدرسه در سال ‌های اخیر در منطقه های گوناگون استان ساخته و با کمک نیکوکاران و ساخت تعدادی مدرسه در منطقه پردیسان، تا حدی مشکل کمبود مدرسه در این منطقه رفع شده است.
7406/ 1175 خبرنگار: عباس منجمی ** انتشاردهنده: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید