خانه / اجتماعی / 1300 میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی برای زلزله زدگان کرمانشاه جمع آوری شد

1300 میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی برای زلزله زدگان کرمانشاه جمع آوری شدبه گزارش ایرنا، علی اصغر پیوندی شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح ساختمان اداری جمعیت هلال احمر میناب گفت: در زلزله کرمانشاه 600 میلیارد ریال به صورت نقدی و بالغ بر 700 میلیارد ریال کمک غیر نقدی جمع آوری شده است.
وی هم چنین میزان کالاهای غیرنقدی جمع آوری شده را 25 هزار تن ذکر کرد که به جمعیت هلال احمر تحویل شده است.
پیوندی یادآور شد: این کمک ها از ابتدای وقوع زلزله در کرمانشاه تاکنون بین زلزله زدگان در حال توزیع است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در ادامه اظهار داشت:531 پایگاه امداد و نجات با 24 فروند بالگرد خدمات امداد و نجات در کشور به مردم خدمات رسانی می کنند.
پیوندی خاطر نشان کرد: تا پایان سال سه فروند بالگرد به ناوگان جاده ای هلال احمر اضافه می شود.
وی هم چنین با اشاره به هدف سفر خود به استان ها گفت: سرکشی به پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، هرمزگان و بوشهر و افتتاح ساختمان اداری میناب و پایگاه امداد و نجات بندر خمیر طی روزهای گذشته انجام شده است.
ساختمان اداری جمعیت هلال احمر میناب با مساحت 575 متر با اعتبار 10 میلیارد و 500 میلیون ریال در دو طبقه به بهره برداری رسید.
7408/7194
خبرنگار :علی نجفی ** انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید