خانه / اجتماعی / 13 مهاجر غیر قانونی خارجی در حوادث جاده ای استان اصفهان جان باختند

13 مهاجر غیر قانونی خارجی در حوادث جاده ای استان اصفهان جان باختنددکتر غفور راستین مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: 12 آذرامسال بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پژو حامل 12 مهاجر غیر قانونی در جاده مورچه خورت ، 9 نفر مصدوم و 3 نفر کشته شدند.
وی افزود : روز دوم آذرماه نیز واژگونی خودروی سمند در جاده اردستان به مهاباد، مصدومیت 9 تبعه افغانستان و مرگ 2 نفر را به دنبال داشت.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: یکم آبان امسال نیز برخورد سمند با خودروی خاور در اتوبان نطنز- کاشان، 6 مصدوم و یک فوتی برجای گذاشت؛ همچنین بر اثر واژگونی خودروی سمند در محور نایین- اردستان در روز 29 مهرماه، 9 افغان مصدوم و 3 نفر فوت کردند.
راستین خاطرنشان کرد: در حوادثی دیگر، بر اثر واژگونی خودروی پژو 405 در مسیر نایین به اردستان در 25 مهرماه 10 نفر مصدوم و 2 نفر فوت کردند؛ واژگونی یک خودروی پژو 405 دیگر نیز 22 مهرماه امسال قبل از ایست بازرسی رامشه مصدومیت 12 نفر و جان باختن یک نفر را به دنبال داشت.
وی یادآوری کرد: همچنین در پی واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس در روز 20 شهریور امسال 13 تبعه بیگانه مصدوم شدند و یک نفر جان خود را از دست داد.
شمار زیادی از پناهندگان غیر مجاز تبعه کشور افغانستان هر ساله به وسیله قاچاقچیان انسان از مسیرهای کویری شرق استان اصفهان به سایر نقاط کشور منتقل می شوند که در پاره ای موارد خودروهای حامل این افراد برای گریز از دست ماموران انتظامی و امنیتی و یا به دلیل سرعت غیر مجاز و یا سوارکردن بیش از ظرفیت دچار سانحه می شوند.
ت/7135 / 6022 خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید