خانه / اجتماعی / 10 هزار معلول البرز در انتظار خدمات بهزیستی

10 هزار معلول البرز در انتظار خدمات بهزیستیداریوش بیات نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا به مناسبت روز جهانی معلولان افزود: اکنون 28 هزار معلول در بخش توانبخشی تحت نظر بهزیستی البرز هستند و مراکز خصوصی و دولتی خدمات به آنان ارائه می دهند.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات درحوزه ارائه خدمات مطلوب به معلولان عدم اجرای طرح های مناسب سازی در مناطق مختلف است که مشکلاتی را برای این افراد ایجاد کرده است.
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: فلسفه اقتصاد مقاومتی توسعه عدالت وعدالت محوری است که معلولان نیز باید همانند سایر افراد جامعه از حقوق لازم برخوردار باشند.
بیات نژاد افزود: حق اشتغال و مناسب سازی فضای شهری برای تردد معلولان مانند افراد عادی از جمله مولفه های مهم دراین زمینه به شمارمی رود.
وی اضافه کرد: دراجرای طرح های مناسب سازی همه دستگاه های اجرایی مکلف شده اند ولی تاکنون این طرح ها به درستی اجرایی نشده و در بهترین حالت 20 درصد این طرح ها برای تردد آسان معلولان اجرایی شده است .
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: اطلاع رسانی و فرهنگسازی بیشتر دراین زمینه می تواند احساس مسئولیت همگانی را برای رفع مشکلات دراین بخش فراهم آورد.
12 آذرماه جاری به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شده است.
8029 / 6155خبرنگار: حکیمه کشاورز** انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید