خانه / اجتماعی / یک چهارم آمار فوتی های تصادفی کرمان به موتورسواران تعلق دارد

یک چهارم آمار فوتی های تصادفی کرمان به موتورسواران تعلق داردعباس آمیان روز جمعه در همایش موتورسیکلت سواران قانونمند در کرمان افزود: نیروی انتظامی در همه سطوح و در تمام لحظات در حال فعالیت در راستای سلامت و امنیت جامعه است.
وی با اشاره به وجود فرهنگ غنی ایرانی اسلامی در جامعه گفت: رعایت قانون توسط مردم بر این فرهنگ غنی صحه می گذارد.
آمیان افزود: از سال 91 تا 95 بیش از حدود هشت هزار نفر در کرمان فوت کردند که حدود پنج هزار نفر به دلیل تصادفات بوده است.
وی با اشاره به اثرات از دست رفتن یک فرد به عنوان عضو یا سرپرست خانواده تاکید کرد: برخی موتورسواران بدون توجه به با سرعت بالا تردد می کنند.
آمیان افزود: حدود 61 هزار نفر طی سال گذشته در کرمان به دلیل تصادفات در بیمارستانها بستری شده اند.
وی تاکید کرد: اگر قانونمند نباشیم ضررهای زیادی به جامعه وارد می شود.
وی افزود: اولین نقطه ای که در تصادفات آسیب می بیند ناحیه سر است و بیش از 70 درصد موتورسیکلت سواران فوت شده در کرمان ضربه مغزی شده اند.
همایش موتورسیکلت سواران ایمن امروز جمعه با حضور جانشین فرماندهی انتظامی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان و بیش از 200 نفر از راکبان موتورسیکلت برگزار شد.
پلیس راهوار استان کرمان بعد از اجرای مراحل مختلف اهدای کلاه ایمنی به موتور سیکلت سواران به منظور کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت راکبان و سرنشینان این وسیله نقلیه پر خطر و البته قانونمند کردن این قشر از جامعه را به این همایش فراخواند.
همایش موتور سیکلت سواران ایمن در کرمان با شعار پلیس برای امنیت، امنیت برای همه ساعت 9 صبح امروز از میدان آزادی با رژه نمادین موتورسیکلت سواران آغاز و تا پایگاه پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان واقع در بلوار جمهوری ادامه داشت.
40 درصد کشته های حوادث رانندگی کرمان موتورسیکلت سوارند.
بنا بر تحقیقات پزشکی قانونی 62 درصد از متوفیان موتورسوار بر اثر ضربه به سر فوت می کنند.
کاهش آمار کشته های موتورسیکلت سوار استان کرمان نیاز به فرهنگ سازی دارد.
پلیس راهور با اجرای طرحی، راننده متخلف برای ترخیص موتورسیکلت خود باید حداقل یک ساعت کلاس آموزشی اجباری ببینند و این طرح تنها در استان کرمان اجرایی شده است.
سازمان ها، ادارات و خیران با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی جهت فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی ورود کرده و پلیس راهور کلاه های ایمنی را به راکبان موتور سوار اهدا می کند.
3029/ 5054
خبرنگار : نجمه حسنی * انتشار : بهنام احمدی *انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید