خانه / اجتماعی / یک سوم مدارس صالح آباد تربت جام خیرساز است

یک سوم مدارس صالح آباد تربت جام خیرساز استسیدخلیل صدر روز یکشنبه در حاشیه افتتاح یک باب مدرسه خیرساز در شهر صالح آباد به خبرنگار ایرنا گفت: از این تعداد پنج باب توسط بنیاد برکت و بر اساس توجه مقام معظم رهبری به این منطقه مرزی و محروم ساخته شده و ساخت بقیه مدارس نیز با مشارکت خیرین مردمی بوده است.
وی گفت: امروز نیز دبیرستانی به نام ‘سیدصبور معینی’ در این شهر افتتاح شد که سومین واحد آموزشی ساخته شده توسط همسر خیرش ‘نازی صفاری’ است.
وی افزود: این مدرسه 6 کلاسه در 2 طبقه و 700 مترمربع زیربنا ساخته شده که این نیکوکار پیش از این نیز 2باب مدرسه در روستای آزاد ده صالح آباد ساخته است.
صدر اضافه کرد: صالح آباد به عنوان وسیع ترین بخش در تقسیمات سیاسی کشور با 50 هزار نفر جمعیت در 20 کیلومتری مرز افغانستان و ترکمنستان قرار دارد و ساکنان شیعه و سنی منطقه با نهایت وحدت و برادری در کنار هم زندگی می کنند.
رئیس آموزش و پرورش صالح آباد اظهار داشت: مردم این خطه به تحصیلات توجه خاص دارند به گونه ای که سال گذشته در کنکور سراسری 9 رتبه زیر هزار در منطقه داشته ایم که نشان دهنده یک خیزش علمی در صالح آباد است.

**برچیده شدن 21 کلاس کانکسی همت خیرین را می طلبد
صدر گفت: بیشترین کمبود در هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش صالح آباد است و باید توجه ویژه ای به این بخش و مدارس شبانه روزی آن بشود. هم اکنون 21 کلاس کانکسی ، 6 مدرسه فرسوده و 12 مدرسه فاقد سرویس بهداشتی مناسب داریم و برخی واحدهای آموزشی نیز به دیوارکشی و کف سازی نیاز دارند. رفع همه این کاستی ها همت خیرین مدرسه ساز را می طلبد.
در مراسم افتتاحیه این مدرسه خیرساز، علی دایی، پیشکسوت و مربی فوتبال کشور نیز حضور داشت.
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3221/5132انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید