خانه / اجتماعی / یافتن آخرین کوهنورد مفقود شده خراسانی در لرستان سخت شد

یافتن آخرین کوهنورد مفقود شده خراسانی در لرستان سخت شدمجید مذهبی شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تلاش های گروه 50 نفره کوهنوردی و امدادی از استان های خراسان رضوی و لرستان برای پیدا کردن آخرین کوهنورد مفقود شده در حادثه اشترانکوه، امروز بی نتیجه ماند.
وی خاطرنشان کرد: در طول امروز عملیات جست و جوی امدادگران از طریق سه سورتی پرواز بالگرد و استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های فلزیاب انجام شد که با تاریک شدن هوا کار متوقف شد.
وی بیان کرد: به احتمال قوی سیدعلی حسینی در چاله انتهایی محل ریزش بهمن گرفتار شده و این چاله با گستره 30 تا 40 متری و عمق 20 متری ایجاد شده است، به این دلیل عملیات جستجو با کندی پیش می رود.
مذهبی گفت: کار جست و جو برای یافتن این کوهنورد خراسانی در ارتفاعات اشترانکوه فردا ادامه می یابد و اگر عملیات موفقیت آمیز نباشد، با توجه به پیش بینی بارشهای جوی در این منطقه، عملیات تا مساعد شدن شرایط جوی، متوقف خواهد شد.
یک گروه 14 نفره کوهنوردی از مشهد که به همراه یک کوهنورد راهنما از شهرستان الیگودرز، به ارتفاعات اشترانکوه لرستان صعود کرده بودند، پنجشنبه 16 آذرماه هنگام بازگشت از کوه به علت ریزش بهمن و برف و کولاک شدید، دچار حادثه شدند.
در این حادثه هشت نفر شامل هفت تن از کوهنوردان خراسانی و یک کوهنورد محلی به عنوان راهنما جان خود را از دست دادند که اجساد آنها پیدا شده و یک نفر از کوهنوردان خراسانی که وظیفه امدادگری اعضای این تیم را بر عهده داشت، هنوز مفقود است که جستجو برای پیدا کردن وی ادامه دارد.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3027/5132انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید