خانه / اجتماعی / گشایش مرزهای چیلات و خسروی برای اربعین در دستور کار قرار دارد

گشایش مرزهای چیلات و خسروی برای اربعین در دستور کار قرار داردبه گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در مرز مهران اظهار کرد: زیرساخت های خروجی مرزهای چیلات و خسروی برای اربعین سال آینده باید مهیا وتوسعه یابند.
وی یاد اوری کرد: در جریان رایزنی های متعدد مسئولان عراقی درابتدا با گشایش و فعالیت این 2 مرز در ایام اربعین موافقت کردند اما در روزهای پایانی مشکل تامین امنیت در ان کشور را مطرح و عدم موافقت خود درخصوص فعالیت این مرزها را اعلام کردند.
وزیر کشور یادآور شد: در صورت گشایش مرزهای خسروی و چیلات در کنار مرزهای مهران، چذابه و شلمچه ورود و خروج زائران با نظم، امنیت و آرامش بیشتری انجام می شود.
وی برگزاری اربعین 96 را موفق و مناسب دانست و اظهار کرد: در جریان اماده سازی شرایط و امکانات برای تردد سهل ، امن و قانونی زائران از تجربه های سه سال گذشته استفاده شد.
وی با تاکید بر لزوم اتخاذ برنامه ها و تصمیم های جدید برای مدیریت اربعین در مرز مهران گفت: باند قدیمی فرودگاه مهران برای استفاده اضطراری باید احیا و توسعه یابد.
وزیر کشور به موقعیت مرز چیلات در دهلران اشاره کرد و افزود: امکانات و زیربناهای مرز چیلات به ویژه در حوزه راه باید برای سال های آینده احداث تا زائران سفر ایمنی را به عتبات عالیات داشته باشند.
وی تاکید کرد: برنامه ریزی های لازم برای راه اندازی و فعالیت این مرز و توسعه زیرساخت های آن باید انجام شود و وزارت راه و شهرسازی نیز برای توسعه راه های این منطقه باید اعتبار اختصاص دهد.
رحمانی فضلی با بیان اینکه اربعین یک مساله ارزشی و اعتقادی و اجتماعی پرشور است، تاکید کرد: باید مسئولان همه تلاش خود را برای خدمات رسانی به زائران و تامین امنیت و نیازهای اولیه آنها بکار گیرند.
وی افزود: با تدابیر و اقدام های انجام شده، امسال نظم و امنیت بسیار خوبی برای تردد زائران اربعین در مرزهای سه گانه ایجاد شد و در حوزه خدمات رسانی، زیربنایی، توقفگاه ها و استقرار ایستگاه های صلواتی شرایط بهتری برای سهولت در تردد زائران صورت گرفت.
وی تاکید کرد: یکی از نکات بسیار مهم در ایام اربعین امسال جلوگیری از خروج افراد بدون ویزا بود و برخلاف سال های گذشته هیچ زائری بدون ویزا از مرزها خارج نشد.
به گزارش ایرنا، وزیر کشور صبح امروز شنبه به منظور بازدید از زیرساخت های مرز مهران و شرکت در جلسه ستاد اربعین در پایانه مرزی، وارد فرودگاه شهدای ایلام شد.
بیش از 50 درصد مجموع زائران اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران در 105 کیلومتری جنوب مرکز استان ایلام تردد کردند.
خبرنگار: زهرا موسوی **انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7172/6034انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید