خانه / اجتماعی / گزارشی از خسارت احتمالی زمین لرزه در کردستان اعلام نشده است

گزارشی از خسارت احتمالی زمین لرزه در کردستان اعلام نشده استآرتیکاس اقبال شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مرکز این زمین لرزه مرز بین ایران و عراق (نزدیکی شهر ازگله استان کرمانشاه) بود، اظهار کرد: هم اکنون نیروهای این مدیریت در استانداری حضور یافته و پیگیر خسارت های احتمالی در شهرستان ها هستند.
وی افزود: دستگاه های امداد رسان استان نیز در حال پیگیری وظایف خود هستند و با توجه به اینکه مرکز این زمین لرزه خارج از استان بود، تشکیل جلسه مدیریت بحران در دستور کار قرار نگرفته است.
اقبال همچنین از آماده باش تمامی نیروها و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران در شهرستان های 10 گانه استان خبر داد و تاکید کرد: به این مدیریت ها تاکید شده تا اقدامات لازم را انجام دهند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان های کردستان، این زمین لرزه در سنندج، بانه، کامیاران، دیواندره، سقز و قروه نیز احساس شد و بسیاری مردم در این شهرها از ترس از منازل خود خارج شده و به خیابان ها آمدند.
زمین لرزه نسبتا شدیدی ساعت 17 و 39 دقیقه استان کردستان را لرزاند و باعث رعب و وحشت بین مردم این استان شد، طبق اعلام مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه به بزرگی 6 ریشتر در مرز بین عراق و کرمانشاه حوالی ازگله استان کرمانشاه به طول جغرافیایی 45.8 و عرض جغرافیایی 35.07 و در عمق 10 کیلومتری زمین ثبت شده است.
این زمین لرزه در 26 کیلومتری ازگله (کرمانشاه)، 38 کیلومتری نوسود (کرمانشاه) و 43 کیلومتری نودشه (کرمانشاه) روی داده و سنندج با 112 کیلومتر و کرمانشاه با 143 کیلومترنزدیک ترین مراکز استان به آن است.
پیشتر در شامگاه یکشنبه 21 آبان امسال زمین لرزه 7 و 2 ریشتری در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه حوالی ازگله استان کرمانشاه را لرزانده بود که در استان کردستان نیز احساس شده بود.
خبرنگار: حسن حسین زاده ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3034/9102انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید