خانه / اجتماعی / گرد و غبار دید افقی را برای سومین روز متوالی در قصرشیرین کاهش داد

گرد و غبار دید افقی را برای سومین روز متوالی در قصرشیرین کاهش دادسرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان مرزی چهار هزار متر است که این میزان 6 هزار متر از حد استاندارد یک هوای سالم (10 هزار متر) کمتر است.
امیرپرویز نجفی، دمای فعلی هوای قصرشیرین را 31 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز 17 درصد اعلام کرد.
براساس نقشه های پیش یابی اداره کل هواشناسی کرمانشاه ، گرد و غبار و ناپایداری هوا تا روز یکشنبه هفته آینده در جو منطقه حاکم است.
از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین در مجموع 64 روز درگیر گرد و غبار بوده که این میزان در فروردین هشت، اردیبهشت 18، خرداد هفت، تیر 10، مرداد 10، شهریور پنج، مهر سه و آبان سه روز به ثبت رسیده است.
پارسال نیز شهرستان مرزی قصرشیرین در مجموع 119 روز درگیر پدیده گرد و غبار بود.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید