خانه / دسته‌بندی نشده / گردان های حزب الله عراق: آمریکا به داعش در تلعفر کمک کرد

گردان های حزب الله عراق: آمریکا به داعش در تلعفر کمک کردبه گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین، جعفر الحسینی گفت که سرکردگان ارشد گروه تروریستی داعش در پی توافق مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و آمریکایی ها از «تلعفر» و «العیاضیه» به دشت های نینوا منتقل شدند. پیش از آغاز عملیات آزاد سازی تلعفر عناصر داعش با 11 دستگاه اتوبوس متعلق به مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق به سمت العیاضیه حرکت کردند.
سخنگوی گردان های حزب الله تاکید کرد که هماهنگی میان بارزانی و داعش در تلعفر به مدت شش ماه رصد شد و به اطلاع دولت عراق رسید.
الحسینی ادعای آمریکایی ها در باره اینکه 1200 داعشی را در تلعفر کشته اند، تکذیب کرد و گفت: ما در منطقه هستیم اما هیچ جنازه ای از عناصر داعش را ندیدیم.
وی گفت کسی که مانع ورود نیرو به مرز عراق و سوریه شد، حیدر العبادی نخست وزیر عراق با دیدگاهی هماهنگ با آمریکایی ها بود.
سخنگوی گردان های حزب الله عراق خواستار توجه و هوشیاری العبادی نسبت به افزایش سلطه آمریکایی ها بر برخی تصمیمات در بغداد شد.
وی با بیان این که آمریکایی ها برای دور کردن ما از مرزهای عراق و سوریه تلاش می کنند، خاطرنشان کرد که نبرد مرزها ادامه دارد و آمریکایی ها تعادل خود را از دست داده اند و رویکرد ما شکست طرح آمریکایی ها در مرزهاست.
سخنگوی گردان های حزب الله خاطرنشان کرد که بزرگترین مشکلی که عراقی ها با آن روبه رو خواهند بود، حضور آمریکایی هاست.
شبد**1480**1379
مترجم: غلامرضا رفیع** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید