خانه / دسته‌بندی نشده / کمیسیون حقوق بشر اسلامی جنایت علیه مسلمانان میانمار را محکوم کرد

کمیسیون حقوق بشر اسلامی جنایت علیه مسلمانان میانمار را محکوم کردبه گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است: کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس نگران است که فقدان واکنش جامعه جهانی، دولت یانگون (برمه) را به ادامه اقداماتش در روهینگیا تشویق کند.
این بیانیه می افزاید: در حالی که کشورهای جهان مشغول مهار کردن اقدامات دولت پیونگ یانگ هستند، این طور به نظر می رسد که آنها تمایلی برای اعمال فشار علیه دولت یانگون ندارند.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی ادامه داد: وضعیت روهینگیا اکنون وخیم شده به طوریکه نیروهای سازمان ملل متحد از ترس جان خود پا به فرار گذاشته و یا از سوی مقامات میانمار اجازه ورود ندارند.
این نهاد انگلیسی از سازمان ملل متحد خواست تا در رابطه با جنایت های اخیر صورت گرفته در روهینگیا تحقیق کند و رسیدگی به این پرونده را به دیوان بین المللی کیفری ارجاع دهد.
به گزارش ایرنا، در موج اخیر حمله به مسلمانان روهینگیا استان راخین میانمار شمار زیادی که تعداد آنها بالغ بر سه هزار نفر تخمین زده می شود، کشته شده اند.
مقامات سازمان ملل متحد می گویند که در طول 10 روز گذشته 87 هزار نفر از مسلمانان روهینگیایی ساکن ایالت آراکان از کشور گریخته و به بنگلادش فرار کرده اند.
شبد** هـ ن **9122*انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید