خانه / اجتماعی / کمیته رصد و پیگیری سند تحول آموزش و پرورش توسط بسیج دانش آموزی تاسیس شد

کمیته رصد و پیگیری سند تحول آموزش و پرورش توسط بسیج دانش آموزی تاسیس شدحسین باقری در آستانه روز بسیج دانش آموزی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با قرائت بیانیه ای گفت: نسل چهارم انقلاب معتقد است نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران نه تنها نباید تحت تاثیر طراحی های جهانی برای تهی کردن انسان از خدا قرار گیرد بلکه باید با برنامه ریزی های دقیق و بلند مدت به پرچمدار اصلی نظام های آموزشی جهان و منطقه مبدل گردد.
وی که به نمایندگی از 60 هزار واحد بسیج دانش آموزی سراسر کشور سخن می گفت، افزود: در این زمینه توجه بیش از پیش نهادهای مرتبط فرهنگی و آموزشی به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان اصلی ترین راهبرد نظام تعلیم و تربیت کشور ضروری به نظر می رسد.
باقری اضافه کرد: به همین منظور و با هدف پیگیری روند این سند کمیته رصد و پیگیری سند تحول آموزش و پرورش توسط سازمان بسیج دانش آموزی ایجاد گردیده تا ضمن تطبییق محتوای نظام آموزش و پرورش کشور با این سند، فرصت ها و چالش های پیش روی تعلیم و تعلم کشور را به مسئولان امر ارائه نماید و همکاری اولیای دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور نیز در مطالبه این موضوع بسیار راهگشا خواهد بود.

** پیگیری مطالبات رهبر انقلاب در زمینه عدالت اجتماعی
رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی گفت: جوانان و نوجوانان آگاه میهن اسلامی عدالت اجتماعی را یکی دیگر از آرمان های متعالی انقلاب اسلامی می دانند و اعلام می کنند در پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب در باب عدالت اجتماعی با هیچیک از نهادهای مسئول به ویژه قوای سه گانه تعارفی نداشته و با قاطعیت تمام با هرگونه بی عدالتی اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مبارزه کرده و مسئولان امر را مورد بازخواست و سوال قرار خواهند داد.

** توجه بیشتر به اردوهای راهیان نور و جهادی
باقری گفت: دانش آموزان بسیجی سراسر کشور با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی از دولت و مسئولان ارشد کشور می خواهند بیش از گذشته از این برنامه های انسان ساز که به تربیت نیرو در طراز انقلاب اسلامی منجر خواهد شد، حمایت نموده و زمینه حضور بیشتر دانش آموزان را فراهم آورند.

** پیمان با شهدای هسته ای کشور
رئیس کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی گفت: نسل چهارم انقلاب اسلامی با شهدای مدافع حرم و نیز شهدای هسته ای کشورمان عهد و پیمان می بندد تا با شوری حسینی و همتی علوی با تقویت بنیه اعتقادی و معرفتی خود در عرصه های مهارت آموزی، اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی همت گماشته و با توسل به مهدی موعود، خود را آماده شهادت در رکاب آن حضرت نمایند.

** محکومیت نسل کشی میانمار و یمن
باقری گفت: نسل چهارم دانش آموزان بسیجی مهیای ورود به عرصه های مختلف نبرد با دشمنان و شیاطین عالم هستند و آماده اند تا به فرموده رهبر و مقتدای خویش قله های تحصیل و تهذیب و ورزش را آز آن خود کنند.
وی افزود: افسران جنگ نرم انقلاب اسلامی امروز از مدعیان حقوق بشر سوال می کنند که چرا در برابر نسل کشی های اخیر میانمار، یمن و نیز کشتار مردم بحرین و فلسطین سکوت نموده و پشت پرده سیاست از اینگونه اقدامات ابراز شادی و خرسندی می کنند.
وی افزود: دانش آموزان بسیجی سراسر کشور آرمان قدس شریف را که یکی از اصلی ترین توصیه های بنیانگذار جمهوری اسلامی بود، فراموش نخواهند کرد و منتظرند تا پس از نابودی جریان تکفیری تروریستی داعش به مصاف سگ نگهبان آمریکا در منطقه رفته و این جرثومه فساد و تباهی را از عرصه گیتی محو نمایند.
باقری همچنین از عموم ملت ایران به ویژه جوانان و نوجوانان دانش آموز برای حضور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان دعوت کرد و گفت: تبعیت دانش آموزان سراسر کشور را از منویات رهبر معظم انقلاب اعلام داشته و همه گروه ها و اقشار جامعه را به حفظ وحدت و انسجام جامعه فرا می خوانم.
وی به ارواح شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم به ویژه 36 هزا شهید دانش آموز درود فرستاد و گفت: هشتم آبان یادآور شهادت محمدحسین فهمیده است که با وجود سنی کم به معرفتی عمیق از حقیقت و ایمان دست یافته بود و با خون خود به مردمان زمانش نشان داد که جان باختن در مکتب حسین علیه السلام اوج عزت و عظمت انسانیت است.
فراهنگ**1003** خبرنگار: محمدرضا جعفرملک ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید