خانه / اجتماعی / کل پرونده حمیدبقایی مالی است/ هنوز رای برای شرکای بابک زنجانی صادر نشده است

کل پرونده حمیدبقایی مالی است/ هنوز رای برای شرکای بابک زنجانی صادر نشده استبه گزارش خبرنگار ایرنا، غلامحسین اسماعیلی شامگاه دوشنبه در حاشیه همایش روز کارشناس در جمع خبرنگاران و در واکنش به اظهارات حمید بقایی که دادگاه و اتهامات را سیاسی می خواند، این مطلب را بیان کرد.
وی اضافه کرد: افراد بسیاری سعی دارند، وانمود کنند تحت تعقیب گرفتن آنان تحت تاثیر موضوعات سیاسی است درحالی که این پرونده از ابتدا تا انتها صد در صد موضوعات مالی است و اصلا بعد سیاسی ندارد. تصرف غیرقانونی، اختلاس، حیف میل بیت المال و اینگونه مسایل در پرونده او مطرح است و هیچ اتهام سیاسی وجود ندارد.
اسماعیلی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره صدور یا عدم صدور حکم متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی و یا همان شرکای بابک زنجانی گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم تاکنون رایی صادر نشده یا اینکه دست کم به من ابلاغ نشده است.
اسماعیلی درباره علت اختلاف نظرها در موضوع کارشناسی، گفت: با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی نباید شاهد اختلاف نظرها بین کارشناسان باشیم یا اختلاف نظرها باید تا حد قابل پذیرش باشد. معتقدیم اغلب این اختلاف نظرها به دلیل نداشتن دقت و عدم جامعه نگری نسبت به موضوع کارشناسی و عدم توجه نسبت به زوایای کارشناسی و عدم شناخت نسبت به موضوع است.
وی با ذکر مثالی ادامه داد: برای مثال درباره زمین، یک کارشناسی با فرض کاربری مسکونی و کارشناسی دیگر آن را با فرض کاربری تجاری کارشناسی می کند که امیدواریم با اهتمام کانون کارشناسان این اختلاف نظرها برطرف شود.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که در پرونده بابک زنجانی شاهد اختلاف نظرهای بسیاری در حوزه کارشناسی بودیم، دلیل این اختلاف نظرها را چگونه ارزیابی می کنید؟ اظهارکرد: دلیل این اختلاف نظر را خود کارشناسان و صاحب نظران آن حوزه باید تبیین کنند. عدم دقت لازم و عدم شناخت از آن حوزه کارشناسی می تواند از جمله دلایل باشد.
اسماعیلی درباره این ادعا که پرونده جدیدی برای خانم «نازنین زاغری» تشکیل شده و حبسش به 16 سال افزایش یافته است، گفت: اینکه حبس تغییر پیدا کرده است یا نه، هنوز چیزی قطعی نیست و اگر جرم جدیدی اتفاق بیافتد آن را رسیدگی و برابر مقررات حکم مقتضی را صادر می کنیم.
وی ادامه داد: اگر کسی خواهان این است که محکومیت پیدا نکند، بهترین کار تسلیم قانون و اجتناب از ارتکاب جرم است.
رئیس کل دادگستری استان تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده قائم مقام آستان قدس رضوی گفت: پرونده در دادسرا در مرحله تحقیقات مقدماتی است و متهمین متعدد دارد.
اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که آیا خاوری در دادگاه غیابی خود وکیل دارد یا نه؟ گفت: تا امروز وکیلی از سوی وی معرفی نشده است.
شبد**٧٣٢٩**1953**1379
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید