خانه / اخبار اجتماعی / کلیات طرح درآمدهای پایداری شهرداری ها در کمیته ویژه مجلس تصویب شد

کلیات طرح درآمدهای پایداری شهرداری ها در کمیته ویژه مجلس تصویب شدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از خانه ملت، در نخستین جلسه کمیته ویژه کمیسیون بررسی طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها که به ریاست پروانه مافی رییس این کمیسیون در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد ابتدا کلیات این طرح بررسی و نمایندگان نظرات خود را در موافقت و یا مخالفت با کلیات این طرح اعلام کردند. نهایتا اعضای این کمیته با کلیات این طرح موافقت کردند.
وجود موازی کاری طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها با لایحه درآمدهای پایدار و لایحه جامع مدیریت شهری، تداخل و بعضا تعارض برخی مفاد مطرح شده در متن طرح با سایر اسناد و قوانین، بار مالی برخی موارد موجود در متن طرح که به علت تعارض با اصل 75 قانون اساسی، مورد مخالفت شورای نگهبان قرار خواهند گرفت از جمله موارد بیان شده از سوی مخالفین این طرح بود.
ورود مجلس برای حل این موضوع اساسی، خطرات روند کنونی در حوزه منابع مالی شهرداری ها، تحت فشار قرار دادن دولت برای ارائه هر چه سریعتر لایحه با پیگیری مجدانه طرح مذکور و تغییرات پی در پی مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده که به حوزه عوارض شهرداری ها ارتباط پیدا می کند و سبب بی اعتباری و ضعف قانون شده است، از جمله مواردی بود که توسط موافقین طرح درآمدهای پایدار شهرداری ها مطرح شد
در ادامه این جلسه، مقرر شد رئیس کمیسیون درآمدهای پایدار در اولین جلسه این کمیسیون که با حضور سایر نمایندگان مجلس از کمیسیون های اصلی چهارگانه تشکیل می گردد، گزارشی از روند جلسات کمیته و مصوبات مربوطه ارائه نموده و کلیات طرح را به رای بگذارد.
همچنین قرار شد پس از تصویب کلیات طرح در کمیسیون ویژه درآمدهای پایدار، در هر یک از جلسات کمیته که در محل مرکز پژوهش های مجلس برگزار خواهد شد، 10 ماده از طرح مورد کنکاش و تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
در نهایت رئیس کمیسیون با اعلان این نکته که جلسه آتی کمیته در تاریخ 19 شهریورماه برگزار خواهد شد بر لزوم حضور نمایندگانی از سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد و دارایی در جلسات پیش رو تاکید کرد.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار:امیرکاردان رادانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید