خانه / اخبار اجتماعی / کلاهبرداری میلیاردی با ترفند تنظیم قرارداد تحصیل در آمریکا

کلاهبرداری میلیاردی با ترفند تنظیم قرارداد تحصیل در آمریکابه گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، سرهنگ حمید رزمخواه افزود: با دریافت مرجوعه قضایی از سوی زن میانسال مبنی بر جعل و کلاهبرداری موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد فردی با ترفند تهیه بورس تحصیلی در کشور آمریکا برای 2 فرزند شاکی، با تنظیم قرارداد جعلی مبلغ یک میلیارد و 580 میلیون ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده است.
وی گفت: با تلاش پلیس متهم در بولوار فرهنگ مشهد دستگیر و برای انجام تحقیقات لازم به دادسرا معرفی شد.

* کشف 554 میلیون ریال لنت ترمز
براساس گزارش مزبور رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنین از کشف 554 میلیون ریال لنت ترمز قاچاق در مشهد خبر داد و افزود: با کسب خبری مبنی بر توزیع لوازم یدکی قاچاق توسط فرد سودجو در این شهر موضوع در دستور کار قرار گرفت.
سرهنگ رزمخواه اظهار کرد: پس از انجام تحقیقات گسترده میدانی متهم در محدوده بولوار پیروزی شناسایی و پس از چند روز کنترل نامحسوس دستگیر شد.
وی گفت: با دستگیری متهم و سه همدست وی در بازرسی از مخفیگاه آنان 200 کارتن حاوی چهار هزار عدد لنت ترمز قاچاق به همراه مقادیری مشروبات الکلی دست ساز، 199 گرم تریاک و 23 گرم شیره تریاک کشف و ضبط شد.
وی افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

* سرقت از مشتری بانک با تهدید گوشت کوب
براساس گزارش دیگری از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، فرمانده انتظامی مشهد گفت: سارق 31 ساله که با تعقیب مشتری بانک و تهدید وی به وسیله گوشت کوب اقدام به زورگیری کرده بود دستگیر شد.
سرهنگ محمد بوستانی افزود: در پی گزارش یک فقره زورگیری در مقابل یکی از بانک های محدوده بولوار امامت مشهد موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار کرد: با تلاش پلیس، مرد جوان عامل این زورگیری دستگیر و اعتراف کرد به بهانه آب خوردن وارد بانک شده و با دیدن یکی از مشتریان که مبلغ سه میلیون تومان وجه نقد دریافت کرده بود، به تعقیب وی پرداخته است.
وی گفت: هنگامی که این شهروند قصد سوارشدن به خودرو خود را داشت متهم به وی نزدیک شده و با ضربه گوشت کوب به سر این شهروند اقدام به زورگیری کرده است.
فرمانده انتظامی مشهد افزود: تحقیقات از این متهم که سابقه کیفری نیز دارد در جریان است.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید