خانه / دسته‌بندی نشده / کره شمالی همکاری نظامی آمریکا و ژاپن را محکوم کرد

کره شمالی همکاری نظامی آمریکا و ژاپن را محکوم کردبه گزارش ایرنا کره شمالی تصریح کرده است که آزمایش موشکی اخیر این کشور با یک فروند موشک که از فراز ژاپن عبور کرد واکنشی به این نوع برنامه های نظامی بوده است.
پیونگ یانگ می گوید دو کشور آمریکا و ژاپن رزمایشی را در منطقه برگزار کرده اند که کره شمالی را به خشم آورده و آن را تلاشی برای اجرای برنامه های نظامی خطرناک علیه خود می دانیم.
پیشتر این کشور به کره جنوبی و آمریکا هشدار داده بود که در تلافی رزمایش مشترک ماه گذشته دو کشور، دست به این آزمایش موشکی زده است.
روزنامه ‘رودونگ سینمون’ ارگان حزب حاکم این کشور نوشته است که موشک های ما برای هدف قرار دادن آمریکا و ژاپن و هر کشور دیگری که کورکورانه سیاست های خصمانه آمریکا را دنبال کند، آماده است.
از سوی دیگر شماری از مقام های ارشد دفاعی و نظامی آمریکا و ژاپن در روزهای اخیر تهدیدهای کره شمالی را فزاینده و نگران کننده توصیف کرده اند.
خبرگزاری یونهاپ می نویسد که این دو کشور بر این باورند که باید برای مقابله با کره شمالی رزمایش های بیشتری برگزار کرد و فشارهای اقتصادی بر پیونگ یانگ را افزایش داد.
‘مون جائه این’ رییس جمهوری کره جنوبی از کره شمالی خواسته است تهدیدهای موشکی را پایان داده و با این کشور وارد مذاکره شود.
کره جنوبی چندین بار در ماه های اخیر درخواست مذاکره به طرف کره شمالی داده اما پیونگ یانگ تاکید کرده است زیر سایه تحریم و فشار اقتصادی و نظامی، گفت و گو نمی کند.
آساق**231**1904**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید