خانه / دسته‌بندی نشده / کره جنوبی تهدید کره شمالی برای اعدام خبرنگاران را محکوم کرد

کره جنوبی تهدید کره شمالی برای اعدام خبرنگاران را محکوم کردبه گزارش ایرنا، خبرگزاری کره شمالی در مطلبی تهدید کرده است که این کشور برای چهار خبرنگار یک نشریه کره جنوبی به دلیل توهین و انتشار مطالب ناشایست، حکم اعدام صادر می کند.
سخنگوی یک دادگاه کره شمالی در اظهاراتی که این خبرگزاری به آن اشاره کرده آورده است این حکم بدون هیچ رویه قضایی دیگر در هر جا و هر موقعی ممکن است اجرا شود و لازم به تشریفات دیگر از لحاظ قضایی نیست.
وزارت وحدت کره جنوبی این اقدام را نوعی ایجاد رعب و وحشت دانسته و محکوم کرده و از کره شمالی خواسته است بسرعت چنین اقداماتی را متوقف کند.
این وزارتخانه در بیانیه ای که خبرگزاری یونهاپ منتشر کرده آورده است: این تهدیدها نقض آشکار آزادی بیان و زیر پا گذاشتن اصول اخلاقی است.
بیانیه می افزاید که چنین تهدیدهایی آزادی های اساسی خبرنگاران را نادیده می گیرد و از هر نظر مغایر با مقررات و قوانین است.
وزارتخانه وحدت کره جنوبی تاکید کرده است که این اقدامات و تهدیدها علیه شهروندان و اتباع کره جنوبی نادرست و مذموم است و به بهبود روابط 2 کره کمکی نمی کند.
این وزارتخانه تصریح کرده است که کره جنوبی برای حراست از جان اتباع خود و خبرنگاران هر کاری لازم باشد را انجام خواهد داد.
کره شمالی و جنوبی پس از جنگ خونین سالهای 1950 تا 1953 میلادی و پایان حاکمیت ژاپن بر کره، تاکنون موفق به امضای پیمان صلح نشده اند و شرایط آنان به همین دلیل، همچنان در وضعیت سرد و شکننده ای قرار گرفته و گاهی تا مرز شروع مجدد جنگ پیش رفته اند.
آساق**231**1904**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید