خانه / اجتماعی / کاهش 2.6 درصدی تلفات سوانح رانندگی در آذربایجان غربی/ سهم 30 درصدی ارومیه در تلفات

کاهش 2.6 درصدی تلفات سوانح رانندگی در آذربایجان غربی/ سهم 30 درصدی ارومیه در تلفاترسول روشنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مدت مشابه سال گذشته 526 نفر در سوانح رانندگی در آذربایجان غربی جان خود را از دست داده بودند که امسال 14 نفر کمتر شده است.
وی اضافه کرد: از این تعداد 322 نفر در مسیرهای برون شهری و روستایی و 98 نفر در معابر درون شهری جان خود را از دست داده اند.
وی با اشاره به سهم 41 درصدی رانندگان خودرو در تلفات سوانح رانندگی آذربایجان غربی اظهار کرد: 208 نفر از کل جان باختگان این حوادث به رانندگان، 191 نفر به سرنشینان خودرو، 98 نفر به عابران پیاده، 59 نفر به راننده موتور و پنج نفر نیز به راکبان دوچرخه اختصاص دارد.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی ادامه داد: در هشت ماه امسال همچنین 9 هزار و 246 نفر در جاده ها و معابر شهری استان مصدوم شده اند که 11 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
روشنی گفت: علت جان باختن 54 درصد از این افراد، ضربه به سر بوده که نشان دهنده لزوم استفاده از کمربند ایمنی و رعایت موارد ایمنی در زمان رانندگی است.
وی افزود: همچنین 51 درصد تلفات سوانح رانندگی در استان در محل وقوع حادثه جان خود را از دست داده اند.
وی اظهار کرد: از کل تلفات سوانح رانندگی در استان، 146 نفر معادل حدود 30 درصد به شهرستان ارومیه و 81 نفر معادل 16 درصد مربوط به شهرستان خوی است.
به گزارش ایرنا، سالانه بیش از 600 نفر در سوانح رانندگی در آذربایجان غربی جان خود را از دست می دهند و افزون بر 10 برابر این تعداد نیز مصدوم می شوند.
8137/2093 ** خبر: سیده فاطمه سجادی ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید