خانه / اجتماعی / کاهش 2.5 برابری سوانح فوتی همدان در طرح اربعین پلیس راه

کاهش 2.5 برابری سوانح فوتی همدان در طرح اربعین پلیس راهسرهنگ رضا عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اثر بروز سوانح جاده ای در زمان اجرای طرح اربعین امسال هفت تن کشته و 83 نفر مجروح شدند.
وی اضافه کرد: طرح اربعین پلیس همدان از هشتم آبان آغاز و تا 21 این ماه ادامه داشت و در این طرح 140 تیم پلیس راه و 73 تیم از پاسگاه های انتظامی در برقراری ایمنی تردد زائران مشارکت داشتند.
وی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته به ویژه جانمایی مناسب ایستگاه های صلواتی و حضور 24 ساعته تیم های پلیسی شاهد کاهش 2.5 برابری سوانح فوتی در جاده های این استان بودیم.
وی توضیح داد: 19 نفر در طرح اربعین سال گذشته جان خود را از دست دادند ولی امسال هفت نفر در سر صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: شمار مجروحان سوانح جاده ای در اربعین سال گذشته 85 نفر بود که امسال به 83 نفر کاهش پیدا کرد.
سرهنگ عزیزی اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته 95 درصد مجروحان سوانح جاده ای زائران ابا عبدالله الحسین (ع) بودند.
وی ادامه داد: عامل 95 درصد از سوانح جاده ای در اربعین امسال خستگی و خواب آلودگی بوده است چون بیشتر زائران برای بازگشت به خانه با عجله و بدون استراحت کافی رانندگی می کردند.
وی یکی از عوامل کاهش سوانح فوتی و جرحی در اربعین امسال را جانمایی مناسب ایستگاه های صلواتی دانست و توضیح داد: فعالیت این ایستگاه ها موجب حضور رانندگان در این محل ها و استراحت و تجدید قوا برای ادامه رانندگی می شد.
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: جاده ملایر – اراک و ملایر – آورزمان که فاقد ایستگاه صلواتی بود بیشترین میزان سوانح فوتی و جرحی استان را در اربعین امسال به خود اختصاص داد.
سرهنگ عزیزی ابراز امیدواری کرد: در اربعین سالهای پیش رو در راه اندازی ایستگاه های صلواتی حادثه خیز بودن محورها نیز مورد توجه قرار گیرد.
اربعین سال گذشته 26 هزار نفر از همدان عازم کربلای معلی شدند.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشاردهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید