خانه / اجتماعی / کاهش پنج درصدی سزارین در شهرهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

کاهش پنج درصدی سزارین در شهرهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهداندکتر علی خواجه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مهم نشان از موفقیت دانشگاه علوم پزشکی در اجرای بسته ترویجی زایمان طبیعی دارد.
وی افزود: این دانشگاه از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت با عزمی جزم در زمینه کاهش موارد سزارین که گامی برای ارتقاء سلامت مادر و نوزاد محسوب می شود، حرکت کرد.
وی ادامه داد: روند کاهشی تمایل مادران باردار به انجام سزارین و استقبال از انجام زایمان طبیعی بهداشتی در بیمارستان ها اتفاق مثبت و حائز اهمیتی است که شاخص های مثبت انجام زایمان را در سیستان و بلوچستان ارتقا داد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: پس از گذشت سه سال از اجرای طرح تحول نظام سلامت، همچنان شاهد استقبال بانوان حتی در روستاها و شهرهای کمتر برخوردار سیستان و بلوچستان از انجام زایمان طبیعی در بیمارستان ها هستیم.
وی ضمن تقدیر از کارکنان اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تمام تلاشگران بخش زنان و زایمان بیمارستان ها، ابراز امیدواری کرد این روند همچنان سیر کاهشی داشته باشد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود.
این استان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید