خانه / اجتماعی / کاهش موالید در گلپایگان

کاهش موالید در گلپایگانبه گزارش ایرنا، محمدرضا غفاری بعد از ظهر روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین در این مدت 458 نفر در شهرستان گلپایگان فوت کردند.
وی از ثبت 463 واقعه ازدواج در مدت مزبور خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 133 واقعه کاهش داشته است.
غفاری اضافه کرد: در 9 ماه امسال نیز 113 واقعه طلاق در گلپایگان ثبت شد .
سرپرست اداره ثبت احوال گلپایگان در ادامه با اشاره به اهمیت ثبت بموقع وقایع حیاتی بعنوان نیاز اساسی جامعه و برنامه ریزان کشور گفت: مهلت قانونی اعلام واقعه ولادت 15 روز پس از تولد و واقعه وفات 10 روز پس از فوت تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: ثبت وقایع حیاتی با همکاری مردم و دستگاه های ذیربط بخوبی در شهرستان گلپایگان در حال اجراست.
غفاری با اشاره به اینکه 71 هزار و 805 نفر در شهرستان گلپایگان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند، گفت: از این تعداد تاکنون 14 هزار و 348 نفر کارت هوشمند خود را دریافت کرده اند.
سرپرست اداره ثبت احوال شهرستان گلپایگان با تاکید به اینکه اعتبار کارت شناسایی ملی(نمونه قدیم) تا پایان امسال به پایان می رسد و در آغاز سال 97 از درجه اعتبار ساقط می شود، از شهروندان خواست در فرصت باقی مانده سالجاری برای دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.
پیشینه ثبت احوال گلپایگان به سال 1304 می رسد و در این سال اولین سند سجلی به نام ‘محمد حسین خان طالش’ در ثبت احوال این شهرستان تنظیم شد.
شهرستان گلپایگان با بیش از90 هزار نفر جمعیت در 180 کیومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
ت/6027/7138
خبرنگار:محمد حسین توفیقی* انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید