خانه / دسته‌بندی نشده / کارگاه مجازی "نسبیت عام و محاسبات تانسوری" برگزار می شود

کارگاه مجازی "نسبیت عام و محاسبات تانسوری" برگزار می شود

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، ” Mathematica” یک نرم‌افزار جبری بسیار رایج بین دانشجویان علوم پایه و مهندسی و یکی از کامل‌ترین ابزارهای محاسباتی جهان است. این برنامه به منظور اجرای محاسبات در زمینه ی آماده سازی مستندات و برنامه نویسی های فعل و انفعالی طراحی شده است که از این محصول می توان در تحقیقات علمی، آنالیزهای مهندسی و شبیه سازی های علمی در مدارس تکنیکی استفاده نمود.

این کارگاه اولین دوره‌ی مقدماتی از مجموعه کارگاه‌ها با موضوعاتی در زمینه‌ی نسبیت عام و فیزیک گرانش کلاسیک است که به طور ویژه بر محاسبات اصلی و کاربردی به کمک حساب تانسوری تمرکز دارد و در آن از نرم‌افزار Mathematica  و پکیج محاسباتی xAct   استفاده‌ می شود و هیچ پیش‌زمینه‌ای درباره نسبیت عام و نرم‌افزار مورد استفاده نیاز ندارد.

بنابراین این کارگاه می‌تواند به عنوان زمینه‌سازی و یا مکمل درس‌های نسبیت‌عام، گرانش، کیهان‌شناسی و فیزیک سیاه‌چاله‌ها محسوب شود.

همچنین محتوای کارگاه مقدماتی به گونه‌ای تهیه شده تا برای دانشجویان سال‌های آخر کارشناسی و دانشجویان کارشناسی ارشد مفید و جذاب باشد.

کارگاه “نسبیت عام و محاسبات تانسوری” با تدریس سجاد آقاپور(پژوهشگر فیزیک) به صورت مجازی و در ۷ جلسه دو ساعته تدوین و برنامه‌ریزی شده است و از۱۶ مرداد تا ۲۷ شهریور، پنج شنبه ها ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار می شود و مهلت ثبت نام تا ۱۰ مرداد است.

علاقمندان جهت ثبت نام  و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به  لینک http://sbuphysics.com/educational/grw1 مراجعه کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید