خانه / اجتماعی / چهار هزار اقدام پیشگیرانه دادگستری اردبیل در حفاظت از اراضی ملی

چهار هزار اقدام پیشگیرانه دادگستری اردبیل در حفاظت از اراضی ملییوسف خدادادی روز دوشنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان
افزود: بیش از 600 هکتار از اراضی ملی با ارزش ریالی حدود 870 میلیارد ریال به بیت المال اعاده شده و در این خصوص حدود 540 میلیارد ریال جزای نقدی از محکومان اخذ شده است.
وی در ادامه به بحث لزوم حفظ و احیای اراضی موقوفه پرداخت و گفت: این اراضی از آنجایی که می تواند در خدمت اقشار ضعیف و مستحق جامعه باشد مورد توجه جدی مسوولان دستگاه های متولی باشد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی داد گستری اردبیل ، رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز گفت: حوزه بررسی شورای حفظ حقوق بیت المال یک بحث عمومی و عام است.
حجت الاسلام محمد علی قاصدی افزود: همه مردم در همکاری و هماهنگی با دستگاههای متولی باید در بحث حفاظت و صیانت از اموال عمومی و بیت المال چه در امور اراضی و چه در منابع طبیعی ، جنگلها و محیط زیست جدی باشند.
وی اظهار کرد: مجموعه قضایی نیز حمایت های قانونی و قضایی خود از اقدامات مشروع و قانونی را انجام می دهد.
او افزود: انتظار می رود مردم اجازه فرصت طلبی را به هیچ یک از سودجویان نداده و هرگونه موارد تخلف را باید در سریع ترین زمان ممکن به مراجع ذیصلاح گزارش کنند.
وی گفت: خوشبختانه جدیتی که در استان وجود دارد و اقدامات خوبی در در راستای پیشگیری از تخریب منابع طبیعی و مراتع و نیز جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کابری های غیرمجاز انجام گرفته است.
وی تشریح کرد: با اراده و جدیتی که در استان وجود دارد و نیز همکاری و هماهنگی موجود بین دستگاه های استان با جدیت تمام برای صیانت از حقوق بیت المال تلاش می شود.
وی تاکید کرد: دستگاه قضایی با تخلفات در عرصه تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی و تضییع حقوق بیت المال و نیز با کسانی که با سهل انگاری خود موجب ضربه به بیت المال می شند طبق قانون با قاطعیت برخورد می کند.
ناصر عتباتی دادستان اردبیل هم گفت: اردبیل در مقایسه با سایر استان ها بویژه استان های همجوار در بحث صیانت از حقوق بیت المال ، اراضی ملی و منابع طبیعی در وضعیت مطلوب و مناسبی قرار دارد.
وی افزود: با همکاری و هم افزایی مردم ، نهادها و دستگاه های متولی این وضعیت بهبود می یابد.
وی به بحث ساخت و ساز های غیر مجاز، تغییر کاربری غیرقانونی اراضی و صیانت از منابع آبی بعنوان یکی از معضلات اساسی استان تاکید کرد و گفت: در صورت هرگونه تخلف بویژه در حوزه منابع آبی با متخلفان طبق قانون برخورد می شود.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید