خانه / اجتماعی / چشم انتظاری 124 زندانی جرائم غیرعمد ایلام برای رهایی از بند

چشم انتظاری 124 زندانی جرائم غیرعمد ایلام برای رهایی از بندعلی حسنوند روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قریب به 160 میلیارد ریال نیاز است تا بتوانیم زندانیانی که شرایط رهایی را دارند، آزاد کنیم.
وی یادآور شد: این افراد کسانی هستند که به خاطر مشکلات مالی ، مهریه ، نفقه و دیه در زندان به سر می برند.
مدیرعامل ستاد دیه ایلام تاکید کرد: با کمک خیران، ستاد دیه و گذشت شاکیان از ابتدای امسال تاکنون زمینه آزادی 65 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فراهم شده است.
حسنوند یادآور شد: مجموع بدهی این تعداد زندانی بیش از 43 میلیارد ریال بود که با پیگیری های این نهاد و گذشت شاکیان زمینه آزادی آنان فراهم شد که بیش از 19 میلیارد ریال از این مقدار با گذشت شاکیان بوده است.
وی آموزش و فرهنگ ‌سازی در حوزه‌های مختلف جرم ‌شناسی و پیشگیری از ارتکاب جرم را از مسائل مهم مورد توجه مسئولان اعلام کرد و افزود: بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد که سهوی دچار اشتباه و خطا شده‌اند نسبت به عواقب عدم رعایت قوانین نا آگاه بودند و اگر آموزش‌های لازم به آنها ارائه می‌ شد، دچار مشکل و حبس نمی ‌شدند.
مدیرعامل ستاد دیه ایلام از شکات خواست تا با روحیه گذشت برای رضای خداوند متعال و شادی خانواده های افراد زندانی که مرتکب جرائم غیرعمد شدند، گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهند.
حسنوند گفت: این امر خداپسندانه نه تنها باعث رفع مشکلات تعدادی از خانواده‌ها و دعای خیر آنان می ‌شود بلکه بدون شک فرد خیر در نزد خداوند متعال مستحق اجر و پاداش معنوی بی ‌شماری خواهد شد.
وی اضافه کرد: شماره حساب ستاد دیه برای دریافت کمک های مردمی و آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیرعمد 0207424920001 بانک ملی شعبه شهدا به نام ستاد دیه استان ایلام است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته 75 زندانی جرائم غیرعمد شامل چهار زن و 71 مرد با بدهی بیش از 50 میلیارد ریال در استان ایلام از زندان آزاد شدند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
3032//6119انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید