خانه / دسته‌بندی نشده / پیش بینی خسارت 180 میلیارد دلاری طوفان هاروی در آمریکا

پیش بینی خسارت 180 میلیارد دلاری طوفان هاروی در آمریکابه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، هاروی که سخت‌ترین طوفان پنج دهه گذشته در تگزاس به شمار می‌رفت، نزدیک به 50 تن را کشت، بیش از یک میلیون شهروند را آواره کرد و نزدیک به 200 هزار خانه را در مسیری به طول 500 کیلومتر ویران ساخت.
در شرایطی که تاسیسات برق و انرژی شهرهای سیل زده این ایالت با گذشت 9 روز از طوفان، به تدریج در حال احیا و بازسازی است، نحوه پرداخت خسارت وارد شده به این شهرها همچنان محل بحث سیاست‌مداران آمریکایی است.
استیون منوچین وزیر خزانه‎داری آمریکا در همین رابطه روز یکشنبه از کنگره این کشور خواست تا با افزایش سقف بدهی دولت، امکان تامین مخارج طوفان هاروی را فراهم کند.
دولت ترامپ در حال حاضر درخواست اختصاص بودجه هفت میلیارد و 850 میلیون دلاری را برای تامین مخارج ضروری این ایالت مطرح کرده است؛ موضوعی که در وهله نخست نیازمند افزایش سقف بدهی دولتی است.
جمهوریخواهان که کنترل دو مجلس آمریکا را در اختیار دارند اما به طور سنتی با این موضوع مخالفند؛ با این حال ارتباط آن با طوفان هاروی و فشار افکار عمومی می‌تواند امکان مخالفت با درخواست دولت را مشکل کند.
طوفان کاترینا که سال 2005 آمریکا را در نوردید، با وارد کردن خسارتی بالغ بر 110 میلیارد دلار در این زمینه تاکنون رکورد دار است.
شبس * 9386 *1488* مترجم: مهران معینی جم*انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید