خانه / دسته‌بندی نشده / پیام پوتین به اسد: شکست محاصره دیرالزور گامی برای آزادی کامل سوریه است

پیام پوتین به اسد: شکست محاصره دیرالزور گامی برای آزادی کامل سوریه استبه گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین شامگاه سه شنبه اعلام کرد: پوتین در پیام خود شکست محاصره شهر دیرالزور را پیروزی راهبردی و عالی ارزیابی و خاطرنشان کرد که این رویداد گام مهمی در مسیر آزادسازی کامل سوریه از تروریست ها است.
در گزارش کاخ کرملین آمده است که ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه گزارشی از عملیات نیروی هوافضای این کشور و واحدهای ارتش سوریه برای شکست محاصره دیرالزور را ارائه کرد.
شایگو همچنین گفت که هواپیماهای نیروی هوافضای روسیه با پشتیبانی ناوگان این کشور در دریای مدیترانه، مراکز گروه تروریستی داعش در دیرالزور را هدف حملات موشکی قرار دادند.
وزیر دفاع روسیه افزود که بر اثر این حملات به تاسیسات و مراکز زیرزمینی، انبارهای مهمات و تسلیحات داعش ضربات سنگینی وارد شد و به واحدهای ارتش سوریه امکان داد اقدام به پیشروی و پایان محاصره دیرالزور کنند.
پوتین همچنین این پیروزی راهبردی را برای آزادی سوریه از اشغال داعش مهم خواند و آن را به فرماندهان نظامی روسی و سوری شادباش گفت.
به گزارش رسانه ها، همزمان با حمله ارتش سوریه به مناطق تحت تسلط داعش در استان دیرالزور، روسیه مراکز این گروه تروریستی را با موشک های بالدار از دریا هدف حمله قرار داد.
وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد: مراکز گروه تروریستی داعش در دیرالزور با موشک های کالیبر از رزمناو روسی «آدمیرال اسن» در دریای مدیترانه هدف گرفته شد.
پایگاه اینترنتی روزنامه روسی کامسامولسکایا پراودا به نقل از گزارش وزارت دفاع روسیه نوشت: موشک ها بامداد امروز و به مراکزی که از پیش با کمک گروههای تجسسی و پهپادهای رزمی شناسایی شده بود، پرتاب شدند.
این حملات به مراکز داعش نزدیک شهر الشورا در استان دیرالزور انجام گرفت که بسیاری از افراد داعشی این منطقه از اتباع روسی یا کشورهای جامعه همسود (چند جمهوری سابق شوروی) هستند.
وزارت دفاع روسیه افزوده است: بر اثر حملات موشکی امروز، دو مقر فرماندهی و مخابراتی، انبارهای مهمات و جنگ افزار، کارگاه تعمیر نفربرهای زرهی و همچنین یک مرکز بزرگ تجمع تروریست ها هدف قرار گرفت و نابود شد.
روز سه شنبه با ورود نیروهای ارتش سوریه و مقاومت به مقر تیپ 137 در غرب شهر دیرالزور محاصره سه ساله این شهر به طور کامل شکسته شد.
با ورود این نیروها، محاصره محله های غربی و شمال غربی دیرالزور ازجمله جنینه، الرشدیه، میشیه، جمعیه الزهور و تیپ 137 شکسته شد.
نیروهای ارتش هم اکنون برای شکستن محاصره محله های هرابش، طحطوح و فرودگاه نظامی دیرالزور که گروه تروریستی تکفیری داعش میان آن ها با دیگر مناطق تحت کنترل ارتش فاصله انداخته تلاش می کنند.
استان دیرالزور در شرق سوریه در مرز این کشور با عراق و شهر دیرالزور در کرانه رود فرات واقع شده است.
شهر نفت خیز دیرالزور از سال 2014 در محاصره گروه تروریستی تکفیری داعش بود و کمک رسانی به ساکنان این شهر فقط از طریق پرتاب محموله ها توسط هواپیماهای باری انجام می شد.
روسیه از هفتم مهرماه سال 94 براساس درخواست دولت سوریه با استقرار ده ها فروند بمب افکن، بالگردهای رزمی، مجموعه های شناسایی در پایگاه هوایی حمیمیم مواضع گروه های تروریستی ضدسوری تحت حمایت گروهی از کشورهای غربی-غربی بویژه داعش و جبهه النصره را زیر بمباران قرار داده است.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشانده، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفته، میلیون ها آواره برجای گذاشته و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید