خانه / اجتماعی / پیام تسلیت امام جمعه اردبیل بمناسبت درگذشت حاج دده کیشی قلیزاده رزمنده نیری

پیام تسلیت امام جمعه اردبیل بمناسبت درگذشت حاج دده کیشی قلیزاده رزمنده نیریبه گزارش ایرنا ، در بخشی از پیام آیت الله سیدحسن عاملی آمده است: با کمال تاسف و تاثر اطلاع یافتیم فخر المجاهدین نماد مقاومت و شجاعت ، عزت و صولت ، بزرگترین رزمنده دفاع مقدس ، کهنسال ترین یادگار نسل بزرگ رزمنده با بیش از 80 ماه حضور در جبهه نبرد با لشگر ظلمت ، پیر بسیجی سرافراز و افتخار استان حماسه اردبیل و خطه مبارک نیر جناب آقای حاج دده کیشی قلیزاده به ملکوت اعلا پرکشید.
امام جمعه اردبیل در این پیام افزوده است: از خداوند متعال برای آن غیور مرد عرصه جهاد ، علو درجات و حشر معصومین (ع) و برای خانواده آن مرحوم صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارم.
حاج دده کیشی قلیزاده از اهالی روستای پیرنق از توابع بخش مرکزی نیر که 105 سال از عمرش می گذشت 84 ماه از 96 ماه دوران دفاع مقدس از سن 67 سالگی در جبهه های جنگ و در 14 عملیات دفاع مقدس شرکت داشت و نزد سرداران و رزمندگان جنگ تحمیلی چهره ای شناخته شده بود.
این رزمنده فردی نیکوکار بود و در عرصه های فرهنگی و اجتماعی حضوری پرشور داشت و در روستای خود نیز مسجدی با هزینه شخصی خود احداث کرده بود.
حجت الاسلام میکائیل مقدسی امام جمعه نیر هم با صدور پیام تسلیتی درگذشت حاج دده کیشی را به مردم منطقه تسلیت گفت.
شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: شهرام اصالت نیری ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7116/6018انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید