خانه / اجتماعی / پلیس راه ایلام و استان های معین آمادگی لازم برای افزایش حجم ترافیک ر ا دارند

پلیس راه ایلام و استان های معین آمادگی لازم برای افزایش حجم ترافیک ر ا دارندسرهنگ رضا همتی زاده شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به اربعین حجم تردد در همه محورهای ایلام – مهران افزایش یافته و شاهد موج عظیم زائران هستیم، افزود: پلیس راه استان برای روبه رو شدن با این موج ترافیک آمادگی دارد و تدابیر ترافیکی لازم اندیشیده است.
وی تاکید کرد: تمهیدات لازم برای خروج خودروهای زائران از پایانه مسافری برکت نیز اندیشیده شده است و نیروی انتظامی با تمام توان در خدمت زائران بوده و توصیه و هشدارهای پلیس با اهداف افزایش ضریب امنیتی زائران مراسم اربعین ارائه می شود.
رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: هم اکنون محورهای منتهی به مرز مهران دارای ترافیک روان بوده و تحت کنترل قرار دارند.
سرهنگ همتی زاده تاکید کرد: رانندگان اتوبوس های بین شهری حق پیاده کردن زائران را در طول مسیر ندارند و مقصد اصلی آنها ترمینال مسافربری برکت در مهران است.
وی اظهار کرد: همچنین اتوبوس های خالی از مسافران نیز برای برگشت از مهران به ایلام باید از مسیر جاده ملکشاهی تردد کنند.
وی افزود: تعیین این مسیر برای برگشت اتوبوس های خالی به منظور پایین آوردن حجم ترافیک و از بین رفتن گره ترافیکی اتخاذ شده که موفقیت آمیز بوده و باعث رضایت زائران شده است.
سرهنگ همتی زاده با اشاره به رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی توسط بعضی از افراد، توصیه کرد: رانندگان در هنگام تردد از محورهای پر ترافیک این استان، دقت بیشتری داشته باشند.
وی تاکید کرد: بسیاری از زائران تمایل دارند زودتر به مقصد برسند اما باید هشدارهای پلیس را رعایت کرده و با حوصله و آرامش رانندگی کنند.
به گفته وی در صورت مشاهده تخلفات رانندگی از جمله سرعت، سبقت، انحراف و ایجاد گره ترافیکی با متخلفان برخورد قانونی می شود.
تاکنون بیش از 50 درصد زوار مرز بین المللی مهران را برای زیارت عتبات عالیات و حضور در راهپیمایی بزرگ اربعین انتخاب کرده و از این مرز به کشور عراق تردد کرده اند.
مرز بین المللی مهران به عنوان قدمگاه زائران عتبات عالیات از ابتدای ماه صفر تاکنون میزبان بیش از یک میلیون زائر عزادار حسینی بوده است.
بر اساس تجربه سال های گذشته تعدادی از زائران 2 مرز شلمچه و چذابه نیز مرز مهران را برای بازگشت خود انتخاب می کنند و برآورد می شود حدود 60 درصد زائران ار طریق مرز مهران به کشور بازگردند.
خبرنگار: لیلی خاکی**انتشاردهنده:شهریار حیدری فر
7180/6034انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید