خانه / اجتماعی / پسماند صنعتی شهرک روی زنجان مدیریت اصولی شود

پسماند صنعتی شهرک روی زنجان مدیریت اصولی شودبه گزارش ایرنا، سید رضاموسوی روز سه شنبه در جلسه شورای شهر زنجان افزود: زنجان استانی معدنی است و باید از ظرفیت این حوزه استفاده شود.
موسوی افزود: هم اکنون 50 واحد روی در شهرک تخصصی روی زنجان فعالیت می کنند و به هیچ عنوان با توسعه شهرک تحت هیچ شرایطی موافقت نشده و اقدامات پیشگیرانه مورد توجه قرار گرفته است.
مدیر کل محیط زیست استان زنجان ادامه داد: تمامی واحدهای مستقر در این شهرک به نصب کنترل آلودگی هوا ملزم شده اند و برای فعالیت سیستم ها برنامه های پایش مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: بخش قابل توجهی از آلودگی در این شهرک به مسائل فنی باز می گردد و در حالت کلی نباید آلودگی هوا و خروجی گازهای از کارخانه ها رخ دهد.
این مسئول افزود: دپوی عظیم در محوطه کناری شهرک نیز موضوع بسیار جدی و معضل اساسی است چرا که جهت وزش بادها به طور غالب به سمت شهر بوده و ارتفاع دپو بسیار زیاد شده که بر این اساس در زمان بارندگی امکان لغزش و حرکت و بروز آلودگی وجود دارد.
این مسئول افزود: در فصول گرم سال نیز بیش از 100 کامیون در این شهرک تردد می کنند که ریزگردهای بسیار کوچک تولید می کنند که به سمت شهر پخش می شود.
مدیر کل محیط زیست استان زنجان ادامه داد: مطالعه ای در شعاع سه کیلومتری شهرک انجام شده که بخش های از خاک آلودگی داشته و حاوی فلزات سنگین است اما آبها زیرزمینی آلودگی خاصی ندارد.
این مسئول افزود: دپوی پسماند این شهرک در محوطه 17 هکتاری قرار دارد و هر روز در حال افزایش است و برآوردها نیز بین 6 تا هفت میلیون تن دپو را نشان می دهد.
وی بیان کرد: مسولان شهرک روی باید بر اساس علم موجود یک پوشش روی این محوطه ایجاد کنند تا مانع آلودگیها شده و از طرفی برای میان مدت نیز این پسماندها باید مدیریت شود.
7320/6085
خبرنگار: اعظم شامی ** انتشار: رویا رفیعیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید