خانه / اجتماعی / پرداخت 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا به مددجویان استان اصفهان

پرداخت 600 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا به مددجویان استان اصفهانبه گزارش ایرنا، حمیدرضا شیران شامگاه سه شنبه در دیدار با فرماندار تیران و کرون افزود: هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زا امسال برای مددجویان کمیته امداد استان اصفهان پیش بینی شده که این اعتبار در مقایسه با سال قبل رشد 100 درصدی داشته است.
وی بیان کرد: تاکنون 600 میلیارد ریال این اعتبار به مددجویان پرداخته شده و مابقی اعتبارات نیز تا پایان سال جاری و پس ازتکمیل مدارک مورد نیاز به مددجویان واجد شرایط پرداخت خواهد شد .
وی افزود : با این اعتبار بیش از هزار فرصت شغلی در استان اصفهان ایجاد می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان اصفهان گفت: از کل اعتبار مصوب شده برای اشتغال مددجویان؛ 64 درصد از محل اعتبارات اشتغال زایی بانک ها و مابقی از محل اعتبارات کمیته امداد استان اصفهان تامین می شود.
وی با اشاره به سیاست کمیته امداد برای توانمندسازی مددجویان، گفت: سالانه 10 درصد از مددجویان کمیته امداد با دریافت تسهیلات اشتغال زا از چرخه حمایتی این نهاد خارج می شوند.
فرماندار شهرستان تیران و کرون نیز در این دیدار با اشاره به سیاست کمیته امداد مبنی بر خودکفایی مددجویان خاطرنشان کرد: عزت نفس و کرامت انسانی در خودکفایی مددجویان حفظ می شود و این اقدام به تولید و اشتغال منجر خواهد شد.
علی رحمانی اضافه کرد: شهرستان تیران و کرون ظرفیت خوبی برای احداث گلخانه های صنعتی دارد که بخشی از مددجویان کمیته امداد این شهرستان در حوزه احداث گلخانه و بخش کشاورزی فعالیت داشته اند.
180 هزار نفر تحت پوشش مستمر کمیته امداد امام خمینی (ره)استان اصفهان هستند.
سه هزار و 700 نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان تیران و کرون هستند.
شهرستان تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
پ7131 خبرنگار: اکبر مهدی زاده – انتشاردهنده: عمادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید