خانه / اجتماعی / پرداخت بیش از 9 میلیارد ریال تسهیلات به بانوان گنابادی

پرداخت بیش از 9 میلیارد ریال تسهیلات به بانوان گنابادیبه گزارش ایرنا محمدعلی نبی پور روز چهارشنبه در جلسه کارگروه زنان و خانواده فرمانداری گفت: این میزان اعتبار از ابتدای مهرماه به 126 طرح مشاغل خانگی پرداخت شده است.
وی هدف از برگزاری این کارگروه را جلوگیری از موازی کاری دستگاه ها در امور بانوان و افزایش بهره وری فعالیت های حوزه بانوان ذکر کرد و افزود: سلامت بانوان و خصوصا مادران بخاطر کم تحرکی با مخاطرات زیادی رو به رو است.
وی اختصاص زمان های مناسب سالن های ورزشی برای حضور بانوان را لازم دانست و افزود: با افزایش امکانات ورزش بانوان زمینه بسیاری از بیماری های جسمی در این قشر کاهش می یابد.
وی امضای اولین تفاهم نامه امور بانوان فرمانداری و مجمع مشورتی بانوان با اداره آموزش فنی و حرفه ای را مفید دانست و افزود: در قالب این تفاهم نامه افزایش فرصت های شغلی با توانمندسازی زنان در حوزه بازاریابی، بسته بندی و برندسازی از طریق آموزش انجام خواهد شد.
امام جمعه گناباد گفت: دستگاه های متولی باید با همکاری یکدیگر زمینه آموزش های لازم برای تحکیم بنیاد خانواده و فرزندپروری را برای بانوان فراهم کنند.
حجت الاسلام حسن صادقی نسب با تاکید بر مزایای مشاغل خانگی گفت: تقویت مشاغل خانگی علاوه بر اشتغال خانمها در فضای خانه همزمان فرصت برای رسیدگی به سایر وظایف خانوادگی را برای زنان فراهم می کند.
وی ایجاد بازار هدف خارج از شهرستان برای محصولات و صنایع دستی تولید زنان شهرستان را مهم دانست و افزود: راهکار ادامه موفق تولید و پایداری اشتغال بانوان بازاریابی است.
حدود 420 پروانه واحد صنفی از 4300 واحد پروانه در گناباد مربوط به بانوان است.
این شهرستان با بیش از 81 هزار نفر جمعیت در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
7545/2095/5132
خبرنگار: فهیمه نعمتی شهری ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید