خانه / اجتماعی / پدافند غیرعامل از راهبردهای جدی و همگانی نظام جمهوری اسلامی است

پدافند غیرعامل از راهبردهای جدی و همگانی نظام جمهوری اسلامی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز شنبه درآیین نواختن زنگ هفته پدافند غیرعامل که به صورت متمرکز در هنرستان شهید باهنر گنبدکاووس برگزار شد، افزود: هدف از راهبرد پدافند غیرعامل، آمادگی و ایمن سازی در برابر تهدیدها و خطرات طبیعی و غیرطبیعی درهمه حوزه ها است.
وی با اشاره به سیاست های خصمانه دشمنان و استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی و آرمان های آن، اضافه کرد: پدافند غیرعامل یعنی اینکه اقشار مختلف مردم و مسئولان و نیز نیروهای نظامی و انتظامی در هر شرایطی آمادگی های لازم را برای مقابله با تهدیدها و خطرات احتمالی دشمنان درحوزه های مختلف داشته باشند.
کریمی بابیان اینکه مناسبت ها فرصتی برای یادآوری اهمیت موضوع به مردم و دانش آموزان است، گفت: اهمیت پدافند غیرعامل به اندازه ای است که در هر اداره و نهاد دولتی یک واحد به آن اختصاص یافه است.
وی تصریح کرد: امروز وظیفه همه اقشار مردم و مسئولان است که با تعامل و همکاری با یکدیگر و آمادگی برای مقابله با تهدیدات دشمنان انقلاب، برای رشد و توسعه کشور درهمه حوزه ها تلاش کنیم.
به گزارش ایرنا، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز دراین مراسم با مهم و حساس دانستن مساله پدافند غیرعامل و اینکه در صدر اسلام نیز به آمادگی در برابر دشمن توجه و تاکید شده است، گفت: ایمن سازی و رعایت اصول پدافند غیرعامل برای دفاع از نظام و دستاوردهای آن برای همه مردم ضروری است.
فرج الله رزاقی، تعلیم و تربیت را فرصتی برای آماده شدن برای اداره جامعه در آینده دانست و افزود: دانش آموزان از آینده سازان انقلاب اسلامی هستند که بایستی با کسب مهارت های مختلف بتوانند از نظام در برای دشمنان دفاع کرده و کشور را به پیش ببرند.
به گزارش ایرنا، پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات دفاعی غیرمسلحانه گفته می شود که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدان و اقدامات خصمانه دشمن می شود.
مکان یابی، استتار، اختفا، پوشش، فریب، پراکندگی ، تفرقه و جابجایی، مقاوم سازی و استحکامات و اعلام خبر از اصول اولیه پدآفند غیر عامل محسوب می شوند.
آموزش و پرورش شهرستان 350 هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان حدود 70 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید