خانه / اجتماعی / وزیر دادگستری: روابط قضایی ایران با سایر کشورها توسعه می یابد

وزیر دادگستری: روابط قضایی ایران با سایر کشورها توسعه می یابدبه گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، سیدعلیرضا آوایی روز یکشنبه در دیدار« انیس » سفیر سریلانکا به منظور امضای توافقنامه انتقال محکومان ، افزود: ظرفیت های فراوانی برای توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور وجود دارد و امیدوارم برخی مشکلات در این میان به زودی برطرف شود.
وزیر دادگستری با تاکید بر توسعه روابط قضایی و امضای موافقت نامه ها با دیگر کشورها در دوره وزارت خود،ابراز امیدواری کرد که دو کشور ایران و سریلانکا به کمک هم بتوانند روابط قضایی را توسعه دهند و از این ظرفیت بسیار خوب برای اعتلای حقوق در کشور استفاده کنند.
وی ادامه داد: باور من این است دیپلمات هایمان در هر دو کشور و بویژه سفرا می توانند نقش موثری در این رابطه إیفا کنند.
انیس، سفیر سریلانکا هم در این مراسم گفت: این اولین توافقنامه رسمی از طرف کشورم است که با جمهوری اسلامی ایران امضا کرده ام.
سفیر سریلانکا با اشاره به تاریخچه روابط سیاسی اجتماعی و دیبلماتیک بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد که در طول دوره کاری اش روابط بین دو کشور تقویت و موجب ارتقای این روابط شود.
انیس با بیان اینکه مشکلاتی از جمله در زمینه تجارت بین الملل وجود دارد، گفت: این مشکلات بیشتر تبادلات مالی است که امیدواریم مکانیزمی برای رفع آنها تهیه شود.
وی ادامه داد: رییس جمهوری سریلانکا قرار است بزودی سفری به ایران برای دیدار با مقامات بلندپایه داشته باشد که این دیدار تاثیر مثبتی بر رفع مشکلات خواهد داشت.
براساس گزارش ایرنا، موافقت نامه انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا امروز یکشنبه در محل وزارت دادگستری امضا شد.
سند انتقال محکومان بصورت دیپلماتیک بین وزیر دادگستری و سفیر سریلانکا امضا شد که قرار است نماینده ما برای امضای وزیر خارجه سریلانکا این موافقت نامه را به این کشور ببرد.
اجتمام**٧٣٢٩ ** 1776
خبرنگار : لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: لیلا خطیب زادهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید