خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر امور خارجه فرانسه: نگران موضع ترامپ در خصوص برجام هستم

وزیر امور خارجه فرانسه: نگران موضع ترامپ در خصوص برجام هستمبه گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی مدعی شد: توافقی که دو سال پیش امضا شد، موجب شد که ایران از سلاح هسته‌ای دست بکشد و در نتیجه آن از گسترش این نوع تسلیحات ممانعت به عمل آید. ما موظفیم که ادامه این وضعیت را تضمین کنیم.
با وجود اینکه ایران همواره تاکید کرده است که به دنبال تسلیحات هسته‌ای نبوده و نیست، وزیر امورخارجه فرانسه ادامه داد: موضع رئیس جمهور ترامپ می‌تواند این توافق را زیر سوال ببرد و اگر چنین شود، گروه‌هایی در ایران ساخت سلاح هسته‌ای را خواستار خواهند شد.
وی افزود: در وضعیت بسیار خطرناکی قرار داریم.
اظهارات این مقام فرانسوی در شرایطی است که تهران بنابر فتوای رهبر معظم انقلاب، هرگز به دنبال تسلیحات هسته‌‌ای نبوده است.
رئیس جمهوری آمریکا که در دوران رقابت‌های انتخاباتی، بارها وعده پاره کردن برجام را داده بود، تاکنون نتوانسته است اجماعی جهانی علیه ایران و این توافق شکل دهد. دولت وی تاکنون به ناچار، دوبار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است.
واشنگتن به تازگی و در آخرین اقدام کارشکنانه خود، به دنبال کسب رضایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازدید از مراکز نظامی ایران و به دست آوردن بهانه لازم برای خروج از برجام بود،
با این حال این نهاد در هشتمین گزارش فصلی خود، بار دیگر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید کرد و خبرگزاری‌های بین‌المللی همزمان گزارش دادند که بازرسان آژانس، نیازی به دسترسی به پایگاه‌های نظامی ایران نمی‌بینند.
شبس ** 9386 *1488* مترجم: مهران معینی جم*انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید