خانه / دسته‌بندی نشده / وزیر امورخارجه اندونزی برای بررسی اوضاع مسلمانان روهینگیا راهی میانمار شد

وزیر امورخارجه اندونزی برای بررسی اوضاع مسلمانان روهینگیا راهی میانمار شدبه گزارش خبرگزاری آسوشیدتپرس ، ویدودو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: خشونت صورت گرفته علیه مسلمانان در استان راخین تاسف بار است و ما متعهد به ارائه کمک های انسانی به آنها هستیم.
رئیس جمهوری اندونزی با اشاره به این که جاکارتا بسیار نگران خشونت نظامی علیه مسلمانان روهینگیا است که هزاران تن از آنها به بنگلادش فرار کرده اند، بر ضرورت اقدامات جدی برای پایان دادن به بحران انسانی در استان راخین و بسنده نکردن به محکومیت کلامی تاکید کرد.
آسوشیدپرس در ادامه گزارش کرد: رتنو مرسودی وزیر امور خارجه اندونزی روز یکشنبه به میانمار رفته است تا با شماری از مقام های دولتی این کشور از جمله رهبر ملی این کشور دیدار و گفت وگو کند.
براساس گزارش کمیسیون پناهندگان سازمان ملل در 24 ساعت گذشته دهها هزار نفر از مسلمانان اقلیت روهینگیا برای فرار از خشونت ها با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شدند.
دولت میانمار اعلام کرد بیش از دوهزار و 600 خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش دراین استان در آتش سوخته است .
وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و یکصد هزار نفری مسلمانان روهینگیا و نحوه برخورد با آنها، بزرگترین چالش ‘آنگ سان سوچی’ رهبر ملی میانمار است، که برخی در غرب از او به دلیل سکوت در برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌کنند.
شبس**9363** 1574 ** مترجم: محمد تدو ** انتشار دهنده: محسن تهوریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید