خانه / اجتماعی / وزارت بهداشت با تمام توان آماده ارائه خدمت به زلزله زدگان است

وزارت بهداشت با تمام توان آماده ارائه خدمت به زلزله زدگان استبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی دوشنبه شب در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه افزود: تیم های بهداشت و حمایت های روحی و روانی در مناطق زلزله زده، مستقر و تحت مدیریت استاندار و فرمانداران شهرستان های استان کرمانشاه، هستند.
او گفت: همکاری بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان از سوی دستگاه های اجرایی و نیروهای امدادی و نظامی در مناطق زلزله زده وجود دارد و مصدومان با 20 فروند بالگرد، به مراکز درمانی انتقال یافتند.
وی اضافه کرد: اقدام های اولیه در حوزه بهداشت و درمان تا فردا بعد از ظهر به طور کامل انجام می شود و پس از آن، اقدام های تیم های روانشناختی و تیمهای بهداشت وزارت بهداشت آغاز خواهد شد.
وی همچنین افزود: شهرداری تهران 40 هزار تخته پتو و چادر و همچنین مواد غذایی به مناطق زلزله زده ارسال کرده است.
وزیر بهداشت تاکید کرد: روحانیون از فردا در مناطق زلزله زده حضور بیشتری داشته باشند زیرا می تواند آرامش بخش باشد.

**فوت 407 نفر و مصدوم شدن 7156 نفر
قائم مقام وزیر بهداشت نیز در این جلسه گفت: در زلزله غرب کشور 7156 مجروح به مراکز درمانی مراجعه کردند که 4313 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.
ایرج حریرچی افزود: از ابتدای وقوع زلزله تاکنون 1275 نفر بستری که 625 نفر ترخیص شدند.
او گفت: براساس اعلام پزشکی قانونی تاکنون 407 نفر کشته شده اند که 268 نفر از آنها قبل یا ابتدای ورود به بیمارستانها فوت کرده اند.
وی بیان کرد که 675 نفر از مصدومان زلزله غرب کشور به بیمارستانهای استان یا خارج از استان کرمانشاه اعزام شدند.
وی افزود: تمامی بیماران به وضعیت پایدار رسیده اند و در یکی از بیمارستانها فقط 84 پیوند دست انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: همچنین 129 پزشک متخصص و پرستار از تهران، 40 نفر از استانهای مجاور، 50 نفر از استان اصفهان و 203 تکنسین اورژانس به همراه 74 دستگاه آمبولانس و 12 دستگاه اتوبوس آمبولانس به کرمانشاه اعزام شدند.
حریرچی همچنین گفت: 40 گروه سلامت روان به استان کرمانشاه اعزام شدند و علاوه بر این گروه ها، رسانه ها نیز می توانند به بهبود فضای روانی جامعه و خانواده های بازماندگان کمک کنند.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید