خانه / دسته‌بندی نشده / وبینار «روزنـامه‌نـگاری عـلمی» برگزار می‌شود

وبینار «روزنـامه‌نـگاری عـلمی» برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، روزنامه‌نگاری علمی به روزنامه‌نگاری‌ای گفته می‌شود که به پوشش حوزه علوم می‌پردازد این رشته در مقایسه با دیگر رشته‌های روزنامه‌نگاری تقریبا رشته‌ای جدید محسوب می‌شود، طوری که ظهور این رشته در کشورهای صنعتی به نیمه دوم قرن ۲۰ام بازمی‌گردد.


روزنامه‌نگاری علمی، فعالیت استفاده از منابع اولیه در خلال داستان‌های روزنامه‌ای است و استفاده از منابع اولیه خواننده را قادر می‌سازد اطلاعات سند را بازبینی کند پس به عبارتی در روزنامه‌نگاری علمی، روزنامه‌نگاران به عنوان واسطه هستند که تحلیل‌ها را برای همه نشان می‌دهند.


«روزنامه نگاری علم چیست؟»، «چرا روزنامه نگاری علم مهم است؟»، «نخستین گام‌ها و تمرین‌ها»، «شناخت منابع» و «شناخت مخاطب» از جمله مباحث و سرفصل های آموزشی این وبینار است.


وبینار «روزنامه‌نگاری علمی» با تدریس پوریا ناظمی ـ روزنامه‌نگار علمی مستقل و باسابقه، دانش آموخته ریاضیات محض از دانشگاه فردوسی روزهای پنجشنبه ۲۷ و جمعه ۲۸ شهریور، ساعت ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰ برگزار می شود.


این وبینار در بستر اسکای‌روم (skyroom) برگزار می شود و برای شرکت در آن، نیاز به نصب هیچ‌گونه نرم افزاری نیست. شرکت در این وبینار از طریق تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر امکان پذیر است. ثبت نام در این وبینار اجباری است و برای ثبت نام از طریق لینک ( http://nojumaut.ir/%D۹%۸۸%D۸%A۸%DB%۸C%D۹%۸۶%D۸%A۷%D۸%B۱/journalism/) وارد سایت eseminar شده و پس از ایجاد یا ورود به حساب کاربری خود،  ثبت نام کنید.انتهای پیام

پاسخی بگذارید