خانه / اجتماعی / همایش ملی تجلیل از نمونه‌های ترافیکی در اصفهان برگزار می شود

همایش ملی تجلیل از نمونه‌های ترافیکی در اصفهان برگزار می شودبه گزارش ایرنا، پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان روز دوشنبه به نقل از سرهنگ رضا رضایی افزود: این همایش فردا ( سه شنبه ) با حضور فرمانده نیروی انتظامی اصفهان و با هدف ارتقای فرهنگ و انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات برگزار می شود.
وی؛ مشارکت مردم را مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش بزرگ بیان کرد و افزود: تشویق رانندگان قانونمدار در سال 96 کلید خورد که با همکاری پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان این طرح در طول 6 ماه با مشارکت 30 هزار نفر از رانندگان خودرو و راکبان موتورسیکلت اجرا شد.
رئیس پلیس راهور استان اصفهان افزود: پلیس راهور با برگزاری این همایش به دنبال ترویج و اشاعه فرهنگ قانونمداری و توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی توسط آحاد مردم است.
سرهنگ رضایی افزود: باید به سمتی پیش رویم که اوضاع ترافیکی شهر در زمینه های آلودگی هوا، اتلاف زمان سفر و توجه به قانون ‌های راهنمایی و رانندگی بهبود یابد.
رئیس پلیس راهور استان اصفهان خاطرنشان کرد: در همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی که برای اولین بار در کشور در اصفهان برگزار می شود از تعدادی از راکبین و رانندگان استان ‌های همجوار نیز برای شرکت در این همایش دعوت کردیم تا آنها نیز این فرهنگ را به استان ‌های خود اشاعه دهند.
در طرح مشترک پلیس راهور و پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان که بیست و پنجم اسفند 95 کار خود را آغاز کرد دفترچه تشویقی رانندگان قانونمند تهیه و در بین انندگانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌ کنند، توزیع شد.
براساس اطلاعات این دفترچه و در طول اجرای طرح، رانندگان قانونمند شماره سریال برگه تشویقی خود را به سامانه پیامکی که شماره آن در برگه موجود است را ارسال کردند.
اکنون و با گذشت 6 ماه از اجرای این طرح، در همایشی که فردا ( 25 مهر ) به مدت یک روز در سالن پیروزی اصفهان برگزار می شود از نمونه‌های ترافیکی (راکبین، رانندگان و عابران) قانونمند تجلیل می شود.
سالانه بیش از 144 هزار دستگاه خودرو جدید در کلانشهر اصفهان شماره گذاری و راهی خیابانهای این شهر می شوند.
همچنین هم اکنون روزانه حدود 800 هزار خودرو در سطح شهر اصفهان تردد می کند.
ت/6994 / 2093 ** خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید