خانه / اجتماعی / همایش روبان قرمز در قشم برگزار شد

همایش روبان قرمز در قشم برگزار شدبه گزارش ایرنا، رئیس شبکه بهداشت قشم در این مراسم گفت: پیشبینی می شود در ایران در هر 100 هزار نفر 13 بیمار اچ.آی.وی وجود داشته باشد که به علت عملکرد نامطلوب در گذشته روند رو به رشدی داشته است.
بیماری اچ آی وی/ایدز از زمان ورود ویروس به بدن تا زمانی که علائم بالینی بروز نکرده اچ.آی.وی نامیده می شود که می تواند از سه ماه تا 15 سال طول بکشد و پس از ظهور علائم بالینی ایدز نامیده می شود.
ویروس ایدز با حمله به سلول های دفاعی بدن، به تدریج قدرت دفاعی بدن را تضعیف می کند به طوری که فرد به انواع عفونت ها و سرطان ها مبتلا شده و در نهایت از پای درمی آید.
حمیدرضا بهزادی در ادامه به شناسایی 60 بیمار اچ.آی.وی در قشم اشاره و تصریح کرد: این بیماری از طریق تماس جنسی با فرد مبتلا، استفاده مشترک از وسایل تزریق، دریافت خون و فراورده های خونی آلوده و از مادر آلوده به کودک منتقل می شود.
وی افزود: پیش از این در ایران انتقال بیماری بیشتر از طریق سرنگ آلوده بود اما هم اکنون آمار انتقال بیماری از طریق تماس جنسی رو به افزایش است و آمار انتقال از مادر آلوده به کودک صفر است.
بهزادی ادامه داد: امروز بیماران مبتلا به اچ.آی.وی می توانند با مصرف دارو به زندگی عادی خود ادامه دهند حتی بعد از بروز علائم بیماری نیز می توان با دارو ویروس داخل خون را به صفر رساند و این امر به معنای زندگی عادی است.
وی گفت: شناسایی بیماران اچ.آی.وی باعث می شود کنترل بیماری آسانتر و از انتقال به افراد دیگر جلوگیری شود.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500
انتشار: حسین آزادمنجیریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید