خانه / اجتماعی / نهادهای دولتی اردبیل کمک های خود را با محوریت جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله زده ارسال کنند

نهادهای دولتی اردبیل کمک های خود را با محوریت جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله زده ارسال کنندناصر نصیری روز دوشنبه در بازدید از سوله های تفکیک کمک های مردمی جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: کمک کردن از طریق جمعیت هلال احمر سبب می شود که این کمک ها به نوعی ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه نیروهای جمعیت هلال احمر استان اردبیل از روز اول در مناطق زلزله زده غرب کشور مستقر شده اند، تشریح کرد: نیروهای داوطلب و پرسنل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با حضور در این مناطق به هموطنان زلزله زده خدمات متعددی ارائه کرده اند و این حضور همچنان ادامه دارد.
نصیری افزود: انتظار می رود که اقلام و کمک های غیر نقدی هموطنان و هم استانی ها نو و در شان زلزله زدگان باشد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی هلال احمر اردبیل ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز گفت: استان اردبیل از استان های معین در زلزله غرب کشور انتخاب شده و از ساعات اولیه در این مناطق حضور داشته ایم.
بهرام غیبی افزود: 176 روستا تحت سرپرستی جمعیت هلال احمر استان قرار گرفته بود که در این روستاها در خدمت هموطنان بودیم.
وی با بیان اینکه تاکنون 13 خودرو از کمک های مردم استان اردبیل به مناطق زلزله زده ارسال شده اظهار کرد: این خودروها حامل مواد غذایی و اقلام مختلف بوده است.
غیبی افزود: دومین انبار جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در حال تفکیک است تا بعد از تفکیک اقلام به مناطق زلزله زده ارسال شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه بر اساس اعلام جمعیت هلال احمر کشور کمک به مناطق زلزله زده 6 ماه ادامه خواهد داشت بنابراین کمک های نقدی می تواند هلال احمر را در برنامه ریزی و کمک مطلوب یاری کند و تاکنون هم حدود یک میلیارد و 200 میلیون ریال مردم این استان به صورت نقدی به حساب جمعیت هلال احمر واریز کرده اند.
یکشنبه هفته گذشته زمین لرزه ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر استان های غربی کشور را لرزاند، بر اساس اعلام مسوولان زلزله غرب کشور بیش از 420 کشته و بیش از هفت هزار و 800 مصدوم داشته است.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6018/6016انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید