خانه / اجتماعی / نماینده ولی فقیه در هلال احمر: اندیشه های امام و انقلاب را با ادبیات روز تبلیغ کنیم

نماینده ولی فقیه در هلال احمر: اندیشه های امام و انقلاب را با ادبیات روز تبلیغ کنیمبه گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین معزی پور چهارشنبه شب در مراسم گلبانگ رهایی که به مناسبت سالروز صدور دومین پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی در حسینیه پیروان شهدای کربلا در شهرری برگزار شد افزود: برای نشر و گسترش اندیشه امام خمینی و مفاهیم انقلاب تا اندازه که می توانیم باید تلاش کنیم و در جهان به گفتمان سازی بپردازیم و از طرف دیگر در رساندن پیام به صورت روزآمد و با ادبیات جدید این کار را انجام دهیم.
وی افزود: جریان تبلیغ و پیام رساندن دین و معرفت دینی با ابزارهایی که در اختیار داریم خیلی موثر واقع نمی‌شود و دنیای امروز بسیار جلوتر از ما در پیام رسانی است و ما باید از دنیا یاد بگیریم که چگونه از علم ارتباطات استفاده کنیم که امروزه به عنوان یک دانش پیشرفته در جهان مطرح است.
نماینده سابق ولی فقیه در مرکز اسلامی لندن افزود: ما نمی توانیم مانند سی سال پیش به تبلیغ دین بپردازیم. چون امروز دنیای غرب و استکبار جهانی با نوشتن چند جمله فضایی را علیه اسلام ایجاد می کنند و ما نیز باید بتوانیم از این علم استفاده کرده و در جهت تبلیغ دین به کار ببریم. البته پیشرفت های بسیاری در کشور ایجاد شده است ولی پیش از این نیاز داریم
وی درباره بازتاب پیام رهبری در میان جوانان اروپایی و آمریکایی گفت: بازتاب های خوبی از سوی جوانان اروپایی و آمریکایی در زمینه 2 پیام رهبر انقلاب وجود دارد که این بازتاب ها در دفتر نشر آثار رهبر انقلاب وجود دارد.
معزی درباره عملکرد مسئولان فرهنگی کشور در نشر پیام رهبر معظم انقلاب گفت: فعالیت مسئولان فرهنگی را باید متفاوت دید. یعنی برخی از مسئولان در کشورهای مختلف امکاناتی داشتند و فعال بودند ولی برخی دیگر با محدودیت هایی روبرو بودند و در مجموع باید گفت هرکسی به اندازه توان خود به رغم مشکلات فراوان فعالیت کرده تا بتواند این پیام را به دنیا برساند و تاکنون نشر خوبی پیدا کرده است.
وی همچنین با اشاره به بخش هایی از پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی گفت: ایشان احساس کردند که تبلیغات استکبار جهانی باعث شده تا جوانان در غرب به درستی با اسلام آشنا نشوند و لذا این پیام ها را صادر کردند.
نماینده سابق ولی فقیه در وین با تشریح وضعیت ضد دینی در دنیا پس از جنگ های اول و دوم جهانی به تحلیل تمایل مردم غرب به معنویت به ویژه با وقوع انقلاب اسلامی پرداخت.
حضرت آیت الله خامنه ای در هشتم آذر سال 94 طی نامه ای خطاب به جوانان کشورهای غربی با اشاره به حوادث تروریستی فرانسه فرمود: من ایمان دارم که تنها شما جوان هایید که با درس گرفتن از ناملایمات امروز، قادر خواهید بود راه هایی نو برای ساخت آینده بیابید و سدّ بیراهه هایی شوید که غرب را به نقطه کنونی رسانده است.
ایشان تروریسم را درد مشترک خوانده و افزودند: تا زمانی که معیارهای دوگانه بر سیاست غرب مسلّط باشد و تا وقتی که تروریسم در نگاه حامیان قدرتمندش به انواع خوب و بد تقسیم شود، و تا روزی که منافع دولت ها بر ارزشهای انسانی و اخلاقی ترجیح داده شود، نباید ریشه های خشونت را در جای دیگر جستجو کرد.
مراسم گلبانگ رهایی به همت پایگاه بسیج شهید پورشه و همکاری سپاه ناحیه حضرت عبدالعظیم همزمان با هفته بسبج و سالروز دومین پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپایی و آمریکایی برگزار شد.
خبرنگار: محمدرضا جعفرملک انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/ 1003 / 1539انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید