خانه / دسته‌بندی نشده / نماینده آمریکایی خواستار اخراج برتری طلبان سفید پوست از کاخ سفید شد

نماینده آمریکایی خواستار اخراج برتری طلبان سفید پوست از کاخ سفید شددر پی تصمیم روز گذشته ترامپ به لغو قوانین حمایت از کودکان مهاجر، لوییز گوتیرز نماینده دموکرات ایالت ایلینویز روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای جان کلی رییس دفتر ویژه رییس جمهور آمریکا را که یکی از حامیان این تصمیم ترامپ است، بباد انتقاد و حمله گرفت .
گوتیرز در این بیانیه رییس دفتر ترامپ را فردی مزور و دورو و ننگی برای جامه نظامیان توصیف کرد که سزاوارهیچ عزت و احترامی نیست و باید ‘همراه باهمه برتری طلبان سفید پوستی ‘ که به گفته او کاخ سفید را اشغال کرده و کاری بجز پیروی از فرامین نمی کنند از کاخ سفید آمریکا بیرون انداخته بشوند.
این نماینده آمریکایی نوشته است که جان کلی در زمان تصدی وزارت امنیت ملی آمریکا با شهادتی دروغ در مقابل کنگره این کشور گفته بود که از اخراج دسته جمعی کودکان مهاجر در این کشور جلوگیری خواهد کرد اما حالا درمقام رییس دفتر ویژه ترامپ کمر به نابودی کودکانی بسته است که بطور قانونی در این کشور به کار و زندگی مشغولند.
ترامپ سرانجام بعد از هفته ها شور و بررسی با رایزنان خود تصمیم خود به لغو قانون حمایت از کودکان مهاجر را که به داکا موسوم شده اعلام کرد و با این تصمیم علاوه برخشم و نفرت گروه های مدافع حقوق بشر، نزدیک به 800 هزار کودک مهاجری که سال ها دراین کشور به کار وتحصیل و زندگی مشغول بوده اند وحشت انداخت.
ترامپ و رایزنان او در توجیه این تصمیم حکم اوباما رییس جمهوری پیشین این کشور مبنی بر ببخش و معافیت به این کودکان را سوء استفاده از قدرت ریاست جمهوری و نقض قانون اساسی آمریکا خوانده اند و با تعیین یک فرصت 6 ماهه از کنگره آمریکا خواسته اند تا در مورد سرنوشت این مهاجرین از طریق لوایح قانونی تصمیم گیری کنند.
به این ترتیب این دسته از مهاجرین آمریکایی در فرجه تعیین شده همچنان خواهند توانست به زندگی در خاک آمریکا ادامه بدهند و ترامپ تهدید کرده است که در صورت کوتاهی کنگره در برخورد قانونی با سرنوشت آن ها بار دیگر بسراغشان خواهد رفت و به احتمال زیاد حکم اخراج دسته جمعی ان ها را صادر خواهد کرد.
اروپام-4-541××انتشاردهنده: عزیز موسویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید